kategoria Projekty

tematy dotyczące działania forum, propozycje zmian, zgłaszanie problemów

Moderator: V12

Awatar użytkownika
vinetou
Posty: 25
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 11:38 pm

kategoria Projekty

Post autor: vinetou »

jak w temacie
czy można by dołożyć taki temat na forum jak Projekty? może koledzy mogliby wrzucać opisy swoich postępów w renowacji kotów? mogłoby się do przydać innym też na przyszłość
Awatar użytkownika
V12
admin
admin
Posty: 3342
Rejestracja: śr sie 30, 2006 2:54 pm

Post autor: V12 »

Jeśli tylko będą chętni, żeby zapełnić taki dział, to ja nie widzę najmniejszego problemu :D
JAGUAR CZĘŚCI XK120 XK140 Daimler DS420 E-TYPE MK2 XJS XJR-S XJ40 X300 X308 XJ6 XJ12 XK8 XKR S-TYPE X-TYPE XJ X350 XF F-TYPE XE F-PACE E-PACE I-PACE tel. 506 11 22 04 https://v12.com.pl
Awatar użytkownika
vinetou
Posty: 25
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 11:38 pm

Post autor: vinetou »

no na początek ja :)
chociaż moją naprawę ciężko nazwać mega-projektem..
myślę że tu zadziała sprzężenie zwrotne - czyli jak będzie dział to będą też i wpisy kolegów/koleżanek..
saulinek
Posty: 17
Rejestracja: pn mar 22, 2010 7:17 pm

Post autor: saulinek »

witam ja swojego x300 v12 robilem kapitalny remont blacharki tylko co ?zdjecia zostaly w kompie w bstoku ,szkoda tak bym sie pochwalil :scratch: :pale: .dzial napewno bedzie mial powodzenie bo kazdy cos tam grzebie w swoim kocie.
ja planuje jak bede na urlopie w pl. zrobic renowacje skor mam zamiar uzyc RENOSKOR.
Awatar użytkownika
Papryk
Posty: 713
Rejestracja: czw paź 09, 2008 8:57 pm

Post autor: Papryk »

Projekt-fantsy:)

Co mam:

bude z podwoziem auta z lat 30( 4 drzwiowe lub 2 drzwiowe)...stan wizualny-...hmm. Powiedzmy ze auto wylowione z kurnika. Jest buda, jest podwozie,sa kola,moze sprawny silnik.

Co chce miec:
http://shoutingthomas.typepad.com/photo ... dlarge.gif

+-

oczywiscie.

Podstawowe pytanie: na jakim podwoziu i jakiego silnika,skrzyni najlepiej,najlatwiej uzyc aby zbudowac takie gorace cacko:) Czy jakas wersja jaguara nadaje sie na taki 'transformers'? Chodzi mi po glowie pontiac camaro,albo Firebird,ale nie jestem do konca pewien. Tapicerka,wykonczenie,balcharka...drobiazgi,zalezy mi na technice bo z tym zawsze mialem klopot:)

jakies pomysly???
Jarek-Jerryjag
Posty: 2960
Rejestracja: sob lut 03, 2007 5:38 am

Post autor: Jarek-Jerryjag »

wsadz tylne zawieszenie od jaga najlepiej 1994,5,6 xjs
wczesne tez pasują od XJser 3,2,1 lub xjs
późniejsze mają hamulce na zewnątrz
silnik tutaj wsadził bym chevy 350 na gazikach( mozna dodać "blower" ( ale to ktoś kto wie jak dopasować i skrzynie automatyczną GM400 z ręczną blokadą !
przednie zawieszenie to typowe dla hot rod w zalezności od kół !
wczoraj skończyła sie u mnie impreza route 66- San Bernardino( zawaliłem nie byłem ) wpadł do mnie kumpel z hot rod ford lata 30 !
mam gdzieś stare zdjęcia to wyślę !
ja tez chce coś takiego zbudować ale na moim pół spalonym xk120 FHC.
Awatar użytkownika
tkp15
Posty: 401
Rejestracja: czw sie 13, 2009 12:58 pm

Post autor: tkp15 »

weź pod uwagę również to że jeśli auto będziesz chciał zarejestrować to musi być co najmniej spełnione euro2 czyli wtrysk+katalizatory i sondy lambda. Inaczej nie przejdzie emisji i po drogach sobie tym cudem nie pojeździsz. O rejestracji SAM'a porozmawiaj z Markusem Gaźnikusem to będziesz wiedział na co zwrócić uwagę budując wehikuł czasu poprzez połaczenie starego i nowego :D
Awatar użytkownika
tkp15
Posty: 401
Rejestracja: czw sie 13, 2009 12:58 pm

Post autor: tkp15 »

Zważywszy na to że auto będzie służyło raczej do lansu więc wsadź V12. Do tego można okleić go i będzie jeżdżąca reklama. Mając silnik jaguara zostaniesz dopuszczony do pokazów, prawda Jarku?
Choina
Posty: 130
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 11:17 pm

Post autor: Choina »

Patryk pokazane przez ciebie auto nie będzie dopuszczone do ruchu.
Koła nie mogą wystawać poza obrys samochodu. Muszą być błotniki.
Z odsłoniętym motorem też nie można jeździć bo pieszemu warkocz wciągnie.
Dowiedz się najpierw kto i za ile dorobi ci szyby. Bardzo drogi zabieg.
Awatar użytkownika
Papryk
Posty: 713
Rejestracja: czw paź 09, 2008 8:57 pm

Post autor: Papryk »

Autko ktore poazalem to jeden z pierwszych znalezionych,wiec nie ma sensu sie na tym wzorowac. Glownie chodzi mi o bude z lat 30 a podwozie,silnik,przelozenie czegos co dobrze 'chodzi'. Niechcialbym tez budowac tego przez wieki. Na dzien dobry mam calego xjs'a v12 dostepnego na czesci,crash test, ewolucje,rewolucje wiec 'why not' zrobic cos innego...co do rejstracji to no problemmo,sa odpowiednie kwity.
Awatar użytkownika
jaś
Posty: 67
Rejestracja: wt lis 18, 2008 10:34 pm

Post autor: jaś »

Papryk pisze:Autko ktore poazalem to jeden z pierwszych znalezionych,wiec nie ma sensu sie na tym wzorowac. Glownie chodzi mi o bude z lat 30 a podwozie,silnik,przelozenie czegos co dobrze 'chodzi'. Niechcialbym tez budowac tego przez wieki. Na dzien dobry mam calego xjs'a v12 dostepnego na czesci,crash test, ewolucje,rewolucje wiec 'why not' zrobic cos innego...co do rejstracji to no problemmo,sa odpowiednie kwity.
----Partyk to zrob z tego xjs v-12 -xkss :scratch: :scratch:
serdecznie pozdrawiam ja$
Awatar użytkownika
Papryk
Posty: 713
Rejestracja: czw paź 09, 2008 8:57 pm

Post autor: Papryk »

Janusz projekty typu xkss zostawiam Tobie
Jarek-Jerryjag
Posty: 2960
Rejestracja: sob lut 03, 2007 5:38 am

Post autor: Jarek-Jerryjag »

Nie znam przepisów w Polsce ale będziesz miał problem z autem z roku 19.. to przysyłaj do USA . Rama się liczy i rejestrujesz jako 19.. . czy masz silnik od 600 fiata czy od corvetty to i tak auto 19.. .
potem wyślemy do polski jako zabytek - rejestrowany w USA jako 19.. hot rod
Awatar użytkownika
Papryk
Posty: 713
Rejestracja: czw paź 09, 2008 8:57 pm

Post autor: Papryk »

Z rejstracja nie powinno byc klopotu,jesli nawet to zarejstrujemy 'na drugim brzegu rzeki'-Niemcy. Uk z racji barku silnikow i podzespolow z muskularnych amerykanskich wehikulow instaluja silniki Rovera 3.5 v8. Nie sztuka bedzie wstawic 'serce' silnik, a potem serwisowac go w US...
Awatar użytkownika
Papryk
Posty: 713
Rejestracja: czw paź 09, 2008 8:57 pm

Post autor: Papryk »

Tak wygladalby efekt koncowy:

Obrazek
ODPOWIEDZ