[S-TYPE] Skrzynia biegów blokuje zapłon

Moderator: V12

stepek
Posty: 30
Rejestracja: pt wrz 13, 2013 8:02 pm

[S-TYPE] Skrzynia biegów blokuje zapłon

Post autor: stepek »

Drodzy forumowicze,

Mam w swoim Jaguarze S-Type 4.0 z 2002 roku dość dziwny problem. Otóż, kiedy chcę uruchomić samochód i przekręcam kluczyk to nic się nie dzieje, silnik pozostaje głuchy na przekręcenie kluczyka.

Wydaję mi się, że jest to związane z dźwignią zmiany biegów w skrzyni automatycznej, gdyż kiedyś miałem już taki problem. Auto po przekręceniu kluczyka nie reagowało, a kiedy kilka razy pozmieniałem położenia drążka zmiany biegów auto się uruchomiło.

Zauważyłem też, że kiedy zmieniam położenia dźwigni z R na P, bądź z D na R to nie zawsze ten bieg wskakuje. Czasami trzeba to zrobić kilka razy żeby bieg zaskoczył. Dodatkowo, światło które podświetla poszczególne litery na skrzyni biegów też nie zawsze zmienia się ze zmianą położenia samej dźwigni np. przełączając z D na R lub z R na P, czasami dalej na skrzyni wyświetla się poprzednie ustawienie.

Czy ktoś z Was miał wcześniej taki problem?
Ostatnio zmieniony czw sty 01, 1970 1:00 am przez stepek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
V12
admin
admin
Posty: 3342
Rejestracja: śr sie 30, 2006 2:54 pm

Post autor: V12 »

Może być wyciągnięta linka zmiany biegów. Szczególnie łatwo zepsuć, jak się zaparkuje na pochyłości nie zaciągając ręcznego, a potem na siłę próbuje wyciągnąć lewarek z położenia P.
JAGUAR CZĘŚCI XK120 XK140 Daimler DS420 E-TYPE MK2 XJS XJR-S XJ40 X300 X308 XJ6 XJ12 XK8 XKR S-TYPE X-TYPE XJ X350 XF F-TYPE XE F-PACE E-PACE I-PACE tel. 506 11 22 04 https://v12.com.pl
ODPOWIEDZ