[X300] skrzynia nie zrzuca biegów

Moderator: V12

artur-meduz
Posty: 7
Rejestracja: pn paź 13, 2014 11:46 pm

[X300] skrzynia nie zrzuca biegów

Post autor: artur-meduz »

Witajcie...co aktualnie mnie trapi - a mianowicie auto stało ok 3 miesięcy ( naprawa blacharki + lakier ) i po poskładaniu wszystkiego do kupy odbyły się pierwsze jazdy i auto jedzie normalnie tzn przy spokojnej jeździe skrzynia płynnie zmienia biegi w górę i w dół lecz gdy zacznę szybko przyspieszać i skrzynia zredukuje bieg to auto ciągnie pełną mocą lecz na tym biegu już pozostaje....jedyna możliwość w której skrzynia zmieni bieg to jeśli zacznę zwalniać to skrzynia zredukuje bieg na niższy ale w okolicy 4 tyś obrotów, natomiast jeśli zacznę przyspieszać nawet delikatnie to zmiana biegu następuje dopiero w okolicy 5,5 obrotów....podobnie dzieje się jeśli włączę przycisk SPORT i ruszę ze startu zatrzymanego to skrzynia leci do odcinki na pierwszym biegu i koniec...na jedynce pozostaje. Na desce nie wyświetla kontrolka od błędu skrzyni.

Po ponownym uruchomieniu auta skrzynia działa normalnie do czasu energicznego wyprzedzania, skrzynia zredukuje bieg i na nim pozostaje....macie jakieś pomysły co może być przyczyną ?

x300 4.0 1995R
dawno dawno temu było x300.... teraz pasja znów się odrodziła i znów jest x300
Awatar użytkownika
V12
admin
admin
Posty: 3342
Rejestracja: śr sie 30, 2006 2:54 pm

Post autor: V12 »

Kick-down switch nie blokuje się przypadkiem?
JAGUAR CZĘŚCI XK120 XK140 Daimler DS420 E-TYPE MK2 XJS XJR-S XJ40 X300 X308 XJ6 XJ12 XK8 XKR S-TYPE X-TYPE XJ X350 XF F-TYPE XE F-PACE E-PACE I-PACE tel. 506 11 22 04 https://v12.com.pl
artur-meduz
Posty: 7
Rejestracja: pn paź 13, 2014 11:46 pm

Post autor: artur-meduz »

V12 pisze:Kick-down switch nie blokuje się przypadkiem?
BINGO !!!

Dziękuje za podpowiedz...pedał/przycisk pod pedałem gazu odpowiedzialny za kickdown miał zwarcie i cały czas dawał sygnał do skrzyni aby zrzucić bieg...po odłączeniu problem znikł..dziękuje za cenne informacje które doprowadziły mnie do celu.

Czas zacząć szukać innego przycisku :)
dawno dawno temu było x300.... teraz pasja znów się odrodziła i znów jest x300
ODPOWIEDZ