[XJS] wymiana szpilki

Moderator: V12

Awatar użytkownika
Papryk
Posty: 713
Rejestracja: czw paź 09, 2008 8:57 pm

[XJS] wymiana szpilki

Post autor: Papryk »

Musze wymienić szpilke w tylnej piaście. Są jakies pomysły jak ją wyciągnąć tak aby nic nie zepsuć i aby się nie narobić?? xjs 84r??????
Ostatnio zmieniony czw sty 01, 1970 1:00 am przez Papryk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tkp15
Posty: 401
Rejestracja: czw sie 13, 2009 12:58 pm

Post autor: tkp15 »

Hm
Tak, żeby się nie narobić i tak, żeby nie zepsuć to musisz koniecznie wstawić do autoryzowanego serwisu.
;-)
I Ci zrobią.
Podobno jeden jest w Warszawie na Waszyngtona, ale nigdy nie byłem, to i polecić nie mogę.
markus gaźnikus
Posty: 669
Rejestracja: pn sty 04, 2010 12:55 pm

Post autor: markus gaźnikus »

Wybic szpilkę nie problem natomiast włożyc nową trzeba pewnie pokombinowac.
Tarczę mocowania felgi trzeba podepszec jakąś rurką lub kluczem nasadowym i oprzec o piastę pomiędzy piastę i klucz włoży grubszy kawałek płakownika (żeby nie uszkodzic aluminiowej pasty)i........przypierdolic młotkiem w szpilkę, wyjdzie z "molety".
Teraz nie pamiętam czy jest tyle miejsca bu nową szpilkę nłożyc od wewnątrz. Jeżeli tak to wbic ją od wewnątzr przy pomocy pręta i po takiej prowizorce zrobic na wszelki wypadek dwa punkty MIgomatem łba śruby do tarczy.
Lub "po bożemu" rozmontowa piastę........ na imadło i wymienic śrubę. Ale to już poważna sprawa z regulacją łożysk i klejeniem wielowypustu piasty do półosi. Oraz łożyskami dolnego wahacza.
Awatar użytkownika
Papryk
Posty: 713
Rejestracja: czw paź 09, 2008 8:57 pm

Post autor: Papryk »

No właśnie byłbym za tą pierwszą metodą bo ta druga ' humanitarna'to nie dla mnie.
ODPOWIEDZ