[XJ40] xj81 6.0 v12 94

Moderator: V12

marekkrosno
Posty: 65
Rejestracja: sob maja 04, 2013 7:15 am

[XJ40] xj81 6.0 v12 94

Post autor: marekkrosno »

Proszę o podpowiedz , mam dwa zbirniczki jeden na ojej Dextron a drugi na ojej HMSO i jak wlałem ten zielony do zbiorniczka to poprostu sie wylał jak by z pod pompy ! i mam pytanie czy ta pompa opsługuje i zawieszenie i wspomaganie ? bo ten pierwszy układ jest szczelny i tam jest ok. natomiast od czgo zacząć i jak uszczelnić układ z olejem HMSO , może jakiś schemat ,rysunki tej instalacji , pompy ? myślę że amortyzatory z tyłu przez ten nie sprawny układ nie pracują ?
Ostatnio zmieniony czw sty 01, 1970 1:00 am przez marekkrosno, łącznie zmieniany 1 raz.
marekkrosno xj 81 6.0 v12 Daimler 94 , xj 40 ,4.0l. Daimler 91
Jarek-Jerryjag
Posty: 2960
Rejestracja: sob lut 03, 2007 5:38 am

Post autor: Jarek-Jerryjag »

w tych xj12 gdzie jest nivo były takie systemy . problem ze akurat na ciebie trafiło . system HMSO- zielony tylko porusza nivo a przedni czerwony wspomaganie kierownicy.
Jedna podwójna pompa . Problem ze jak jedna stanie to drugą rozwali. Nie moze chodzić żadna na sucho. Były też xj12 bez nivo.
sprawdz najpierw gdzie cieknie, może wąż.
aby wyeliminować system Nivo w tym aucie trzeba zmienić pompę na pojedynczą plus odpowiednie uchwyty. kiedyś to były duże pieniądze ale teraz moze używki będą tańsze jeśli je się namierzy.
marekkrosno
Posty: 65
Rejestracja: sob maja 04, 2013 7:15 am

Post autor: marekkrosno »

Dziekuję , no cóż będę się jakoś za to zabierał , jak z lokalizuje wuciek oleju to napiszę . :salut:
marekkrosno xj 81 6.0 v12 Daimler 94 , xj 40 ,4.0l. Daimler 91
ODPOWIEDZ