[XJ40] Światła postojowe - i pozostałe.

Moderator: V12

fenlix
Posty: 8
Rejestracja: śr paź 13, 2010 4:56 pm

[XJ40] Światła postojowe - i pozostałe.

Post autor: fenlix »

Witam. Mam Jaguara od kilku dni i narazie jeszcze nie wiele o nim mogę powiedzieć poza tym, że będę miał z nim sporo pracy. Jest to XJ 40 z 1989 roku z prostokątnymi lampami 3,6ccm. Proszę mi pomóc z takim oto problemem. Przełączam przełącznik świateł z pozycji ) na 1 to z tyłu zapalają mi si dilne paski pomarańczowe, a z przodu nic! Wydaje mi się że powinny z przodu zapalić się lampy postojowe? Gdy przełącze przełącznik na pozycję 2 to z przodu zapalają się światła mijania. Dodam, że gdy włącze kierunek to po odpowiedniej stronie lampy tylne migają pomarańczowymi paskami z większą jaskrawością. Czy tak ma być?
Gdy brałem auto do siebie lampy tylne po załączeniu świateł paliły się na czerwono takim diodowym prostokątem. Po naciśnięciu hamulca prostokąt ten cały wypełniał się czerwonym światłem diodowym. Co mogę zrobić z tym oświetleniem? Proszę o jakieś wskazówki od czego zacząć.
Ostatnio zmieniony czw sty 01, 1970 1:00 am przez fenlix, łącznie zmieniany 1 raz.
Papatkiole
Posty: 656
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 9:40 pm

Post autor: Papatkiole »

Rozumiem że lampy masz diodowe, czyli samoróby?
Ciężko będzie Ci pomóc bo nie są to standartowe lampy od 40-stki.
Prawidłowo przy pozycji 1, włączają się lampy pozycyjne z przodu i lampy czerwone z tyłu.
Pozycja 2, lampy mijania z przodu, tyl bez zmian.
Pomarańczowy część klosza z tyłu jest od migacza.
Te lampy kojarzę z jakiegoś zlotu/sptu, tylko nie moge sobie przypomnieć czyje było to auto.
Awatar użytkownika
V12
admin
admin
Posty: 3342
Rejestracja: śr sie 30, 2006 2:54 pm

Post autor: V12 »

Kupiłeś tę czterdziestkę z Wrocławia? Czarna z polerowanymi nieoryginalnymi felgami?
JAGUAR CZĘŚCI XK120 XK140 Daimler DS420 E-TYPE MK2 XJS XJR-S XJ40 X300 X308 XJ6 XJ12 XK8 XKR S-TYPE X-TYPE XJ X350 XF F-TYPE XE F-PACE E-PACE I-PACE tel. 506 11 22 04 https://v12.com.pl
fenlix
Posty: 8
Rejestracja: śr paź 13, 2010 4:56 pm

Post autor: fenlix »

Tak. To chyba ta czarna z felgami jak od kombajnu. Z tyłu pozostał dywanik Jacoo i Monia. Może to coś wam rozjaśni. Miło go 5ciu właścicieli i żaden o niego nie dbał. Elektryka w opłakanym stanie. Tapicerki też. Miał chyba zainstalowanego dużo sprzęty audio, bo ktoś go w pośpiechu wyciągał i nawet nie przykręcał tapicerek. Dużo już poprawiłem, ale jeszcze więcej do zrobienia. Może dacie mi jeszcze jakieś informacje na temat płynów w tym aucie. Co i gdzie się wlewa. Każda informacja się przyda. Może znacie też historię tego auta?
fenlix
Posty: 8
Rejestracja: śr paź 13, 2010 4:56 pm

Post autor: fenlix »

Gdzie są tu lampy pozycyjne? Czy w reflektorach czy w zderzaku razem z kierunkami?
Jarek-Jerryjag
Posty: 2960
Rejestracja: sob lut 03, 2007 5:38 am

Post autor: Jarek-Jerryjag »

mam schemat instalacji elektrycznej aut z USA moze byś trochę inny niz europejski !
ale jeśli potrzebujesz taki to na PW wyślij swój e mail !
Awatar użytkownika
V12
admin
admin
Posty: 3342
Rejestracja: śr sie 30, 2006 2:54 pm

Post autor: V12 »

Tak, to ten kwiatek. Przepraszam, że zapytam, co Cię skłoniło do zakupu tego egzemplarza?
JAGUAR CZĘŚCI XK120 XK140 Daimler DS420 E-TYPE MK2 XJS XJR-S XJ40 X300 X308 XJ6 XJ12 XK8 XKR S-TYPE X-TYPE XJ X350 XF F-TYPE XE F-PACE E-PACE I-PACE tel. 506 11 22 04 https://v12.com.pl
fenlix
Posty: 8
Rejestracja: śr paź 13, 2010 4:56 pm

Post autor: fenlix »

Dałem za niego motocykl. Zero gotówki. Jeden szrot za drugi...
Awatar użytkownika
tkp15
Posty: 401
Rejestracja: czw sie 13, 2009 12:58 pm

Post autor: tkp15 »

znając życie i nasze mentalności narodowe to chęć posiadania jaguara za pół ceny :(
z nadzieją że trochę się znam resztę się nauczę i w wolnym czasie doprowadzę go do dobrego stanu.
fenlix, - powiedz że się mylę :-|
fenlix
Posty: 8
Rejestracja: śr paź 13, 2010 4:56 pm

Post autor: fenlix »

Napewno się nie mylisz. Auto jeździ. Ma służyć tylko dla frajdy. Na codzień mam inny samochodzik. Lubię troche pogrzebać. Na elektronice troche się znam bo pracuje w tej dziedzinie. Nie mam jednak obycia z tą marką i w tym miejscu liczę na pomoc forumowiczów.
Papatkiole
Posty: 656
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 9:40 pm

Post autor: Papatkiole »

jak kabelki Ci nie obce to dobrze ;)
na samym początku bym tym się zajął, pamiętam że był rogrzebany na zlocie, kabli na wierzchu miał pod dostatkiem.
Myślę że najwięcej grzebane było właśnie w audio także raczej doprowadzenie tego do ładu nie powinno Ci sparwić wiele problemu.
Co do lamp powróciłbym na Twoim miejscu do oryginału, pewnie szybciej to zrobisz i moim zdaniem lepszy efekt.
Sprawdź czujniki temperatury itp bo może też coś grzebali i wtedy może być niemiła niespodzianka.
Tapicerkę możesz kupic, nie sądze by były to jakieś wielkie koszta.
Nie pamiętam w jakim stanie była blacha, ale jeżeli stan blach tez nie jest zachwycający to zawsze jest wyjście z sytuacji ;)
Jak będzie dużo do zrobienia to pomyślałbym na Twoim miejscu o angliku jako dawcy. Myślę że możesz w razie czego uderzyć do Papryka z forum mi już pomógł nie raz w przypadku "anglików".
Sporo części możesz za śmieszne pieniądze kupić na forumowy kocim bazarku mało że kupisz po okazyjnych cenach to jeszcze pomożesz przy okazji zwierzakom.
Informacji na forum juz jest sporo, musisz pogrzebać i poszukać. Nie bój sie korzystać z opcji szukaj ;) jak nie znajdziesz odpowiedzi w istniejących postach to wal śmiało postaramy się pomóc.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
V12
admin
admin
Posty: 3342
Rejestracja: śr sie 30, 2006 2:54 pm

Post autor: V12 »

fenlix, proponuję zrobić listę czego Ci potrzeba, żeby go przywrócić do stanu oryginalnego. Sporo z tych części pewnie wala się u mnie w komórce i z przyjemnością wystawię je na kocim bazarku.
JAGUAR CZĘŚCI XK120 XK140 Daimler DS420 E-TYPE MK2 XJS XJR-S XJ40 X300 X308 XJ6 XJ12 XK8 XKR S-TYPE X-TYPE XJ X350 XF F-TYPE XE F-PACE E-PACE I-PACE tel. 506 11 22 04 https://v12.com.pl
Awatar użytkownika
tkp15
Posty: 401
Rejestracja: czw sie 13, 2009 12:58 pm

Post autor: tkp15 »

no dobrze fenlix, wiemy co jest, teraz powiedz co chcesz z tego zrobić?
Co by to nie było to trzymamy kciuki :thumleft:
Obiecaj jedno, że go uratujesz!,
że starczy Ci cierpliwości i środków płatniczych na karcie kredytowej.

W związku z tym, że cel jest słuszny, nie lada wyzwanie przed Tobą, więc też się zaoferuję, mam x300 (anglik) coś tam pasuje do 40-tki zdaje się że wnętrze, oddam Ci po taniości co będę miał, a Ty będziesz chciał.
Jarek-Jerryjag
Posty: 2960
Rejestracja: sob lut 03, 2007 5:38 am

Post autor: Jarek-Jerryjag »

fenlix, musisz to auto zrobić, jesteś z Torunia a tam za moich czasów były najładniejsze dziewczyny w Polsce !
mam nadzieje ze tez i teraz są więc warto mieć dobre auto ! jeśli jakąkolwiek pomoc techniczną potrzebujesz pisz !
fenlix
Posty: 8
Rejestracja: śr paź 13, 2010 4:56 pm

Post autor: fenlix »

Witam. Nie miałem dzisiaj wiele czasu, ale rozgrzebałem kierunki na przednich bocznych błotnikach. Wymieniłem żarówki 12V/4W - jest OK. Kierunki działają. Rozgrzebałem światła w zderzaku - zespolone postojowe z kierunkami. I tu mnie zdziwienie spotkało. Włączyłem miernik i raz 13V a raz 15 w prawej lampce. Jednak pomimo że jakieś napięcie dochodziło to żaróweczka nie zapaliła się. Napewno była sprawna! 12V/5W. Narazie tak pozostawiłem. Musiałem szorować do pracy.
ODPOWIEDZ