[XJ40] nie kręci rozrusznik 1994 4.0

Moderator: V12

kongobongo19
Posty: 18
Rejestracja: czw wrz 03, 2015 8:38 pm

[XJ40] nie kręci rozrusznik 1994 4.0

Post autor: kongobongo19 »

Witam rozrusznik nie kręci po przekręceniu stacyjki, na krótko rozrusznik działa.Sprawdzałem przekaznik dbc 10008 czyli rozrusznika po przekręceniu stacyjki blaszka się domyka. bezpieczniki wszystkie ok. masy w samochodzie sprawdzone. gearbox ok. Czy moge prosić o przesłanie na email schemat elektryczny do tego układu i czy + który daje sygnał do rozrusznika wychodzi bezpośrednio z przekaznika dbc10008 do rozrusznika czy po drodze w podszybiu jest jakiś przekaznik, komputer ?
Ostatnio zmieniony czw sty 01, 1970 1:00 am przez kongobongo19, łącznie zmieniany 1 raz.
Jarek-Jerryjag
Posty: 2960
Rejestracja: sob lut 03, 2007 5:38 am

Post autor: Jarek-Jerryjag »

http://www.jagrepair.com/images/AutoRep ... 0Guide.pdf
strona #6 Tam jest parę możliwości ze nie zapala.
#1 to linka zmiany biegów moze być rozregulowywana i nie widzi ze jest skrzynia na parkingu. spróbuj zapalić na neutralnym N.
sprawa druga czasami problem ze sterownikiem alarmu i wtedy jest problem. on wysyła info cyfrowy sygnał do głównego sterownika a ten już przerabia sygnał i wysyła i ten przesyła sygnał masy przez biegi do przekaźnika.
Jarek-Jerryjag
Posty: 2960
Rejestracja: sob lut 03, 2007 5:38 am

Post autor: Jarek-Jerryjag »

Według schematu to niby sterownik alarmu nie ma wpływu ,pokazuje ze jak przekręcasz k
=kluczyk na pozycje start to powinien iść masa do parecznika.
Jednak jak przypominam sobie kiedyś miałem problem z alarmem i auto nie chciało zastartować . Raz ze alarm wył i nie mozna było go wyłączyć bez użycia PDU a dwa potem musiałem programować nowego pilota to tego systemu.
Jednak mam nadzieje ze u ciebie to prosta sprawa.
= W Europie Jagi z 1994 mały rożne piloty tak ze moze być inaczej.
kongobongo19
Posty: 18
Rejestracja: czw wrz 03, 2015 8:38 pm

Post autor: kongobongo19 »

Dzięki wszystkim za pomoc, ale okazało się że zostało dołożone jeszcze jedno zabezpieczenie w podszybiu :scratch: na kablu rozrusznika znajdował się przekaznik który po prostu zaniemógł
ODPOWIEDZ