[XJ40] moduł sterujący światłami

Moderator: V12

Justinos1
Posty: 11
Rejestracja: ndz paź 22, 2017 6:14 pm

[XJ40] moduł sterujący światłami

Post autor: Justinos1 »

Witam! Mam problem w XJ40, czasami znikają mi przednie i tylne światła postojowe, świecą tylko mijania, dodatkowo gdy nie działają postojówki nie działa też ogrzewanie. Co mógłbym sprawdzić? Wyczytałem coś o jakimś module nad nogami pasażera, ale znalazłem tam sterownik silnika i skrzyni, a wyżej „central processor unit” to ten moduł mam wymontować i sprawdzić?
Ostatnio zmieniony czw sty 01, 1970 1:00 am przez Justinos1, łącznie zmieniany 1 raz.
Jarek-Jerryjag
Posty: 2960
Rejestracja: sob lut 03, 2007 5:38 am

Post autor: Jarek-Jerryjag »

Jesli masz model z 1993 -94 to prawdopodobnie pasz problem z przekaźnikiem w tym miejscu co opisujesz pasażera strona pod glovebox albo pod pasażera poduszką (1994 )
Ten przekaźnik jest jakby jeden ale w środku jest ich 4.
Zobacz lokacje :
http://jagrepair.com/images/AutoRepairP ... 0Guide.pdf
Strona VIII Relay identicication and Location relay H . i jak go otworzysz szukaj H3 . Najlepiej po przewodach dochodzących do tego modułu- przekaźników.
Które ogrzewanie nie działa centralne czy lusterek? I jeszcze napisz rok auta.
Justinos1
Posty: 11
Rejestracja: ndz paź 22, 2017 6:14 pm

Post autor: Justinos1 »

1994 rok, dmuchawa wnętrza wtedy nie działa, na górze mam poduszkę powietrzną. Czyli szykać jeszcze głębiej nad sterownikiem silnika i skrzyni.
?
Jarek-Jerryjag
Posty: 2960
Rejestracja: sob lut 03, 2007 5:38 am

Post autor: Jarek-Jerryjag »

tak wyglądają trzy przekaźniki
https://www.ebay.com/itm/1994-JAGUAR-XJ ... SwG-1WvJYJ
sprawdzę co z tym blowerem maja światła.
Justinos1
Posty: 11
Rejestracja: ndz paź 22, 2017 6:14 pm

Post autor: Justinos1 »

Dxięki wielkie! Według tego co podałeś w pierwszym poście to jeden z tych przekaźników odpowiada właśnie za światła i za AUX czyli chyba blowery ;)
Justinos1
Posty: 11
Rejestracja: ndz paź 22, 2017 6:14 pm

Post autor: Justinos1 »

Teraz jeszcze pytanie czy idzie zdjąć tą tapicerkę pod poduszką powietrzną nad nogami pasażera, czy zostaje mi tylko nurkować i po kolei wyciągać kompy...
Jarek-Jerryjag
Posty: 2960
Rejestracja: sob lut 03, 2007 5:38 am

Post autor: Jarek-Jerryjag »

na dole są śruby a na górze są plastykowe kołki które powinny wyjść razem z przykrywką .
Tam tez jest czujnik wewnętrznego powietrza . możesz go rozłączyć od wewnątrz. .
ODPOWIEDZ