[SERIA] Grubość powłoki lakierniczej

Moderator: V12

klec
Posty: 7
Rejestracja: pn mar 23, 2015 8:43 pm

[SERIA] Grubość powłoki lakierniczej

Post autor: klec »

Cześć!

Mam pytanie o prawidłową (tj. fabryczną) grubość powłoki lakierniczej w XJ Mark I serii 3. W internecie trafiłem na różne wersje w zakresie 100-220 jednostek, czyli różnica jest spora.

Dzięki!
Tomek
Ostatnio zmieniony czw sty 01, 1970 1:00 am przez klec, łącznie zmieniany 1 raz.
III Seria, 1985
Jarek-Jerryjag
Posty: 2960
Rejestracja: sob lut 03, 2007 5:38 am

Post autor: Jarek-Jerryjag »

będzie problem w tamtym okresie nie było reguły podczas malowania , aktualnie nawet jeśli znajdzie się auto nigdy nie malowane to po tylu razach polerowania pewnie powłoka o połowę cieńsza niż oryginał. Tak myślę ze jedyny sposób to chyba zdjąć pokrycie drzwi i zmierzyć na płaskiej stronie wewnętrzna drzwi . chyba ze tam tez ktoś malował? Jak pamiętam to Jaguar chyba w 1984 zmienił technologie malowania co spowodowało ze auta z 1985 -1987 dostawały na lakierze pęknięć typy siatki pająków.
klec
Posty: 7
Rejestracja: pn mar 23, 2015 8:43 pm

Post autor: klec »

Dzięki. Nie sądzę, aby sprzedający zgodził się na zdejmowanie pokrywy - ale teraz już wiem, że po prostu muszę pomierzyć także w miejscach raczej rzadko lakierowanych - da mi to jakiś obraz. No i te pęknięcia - będę oglądać auta głównie z tych lat, więc to dla mnie jakiś wyznacznik.
III Seria, 1985
Jarek-Jerryjag
Posty: 2960
Rejestracja: sob lut 03, 2007 5:38 am

Post autor: Jarek-Jerryjag »

jak pisałem w innym poście . te auto niemieckie które stoi pod niebem zaczęło się łuszczyć i wygląda ze nigdy nie było lakierowane - jeszcze to sprawdzę . Będę musiał zmierzyć ta powłokę starego lakieru.
ODPOWIEDZ