[XJ40] Wiekszy kot na masce

Moderator: V12

demo
Posty: 22
Rejestracja: czw wrz 25, 2014 11:42 am

[XJ40] Wiekszy kot na masce

Post autor: demo »

Witam mam pytanie odnosnie kota na masce.
Mam standardowego 12,5 cm czyli 5 cali ale zastanawia mnie fakt czy nie kupic tego wiekszego bodajze 7cali tyle ze nie wiem czy rozstaw srub jest taki sam a druga sprawa czy otworze maske w ogole bo moj kotek po otwarciu maski jest zblizony do loga dosyc blisko. Ktos z was koledzy moze to przerabial i jest mi w stanie odpowiedziec na to pytanie ?

Z gory dziekuje i pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony czw sty 01, 1970 1:00 am przez demo, łącznie zmieniany 1 raz.
Jarek-Jerryjag
Posty: 2960
Rejestracja: sob lut 03, 2007 5:38 am

Post autor: Jarek-Jerryjag »

Fabryka nigdy nigdy w xj40 kotów na masce nie zakładała .( w Polsce to jest nie legalne ).
W USA . jednak mozna kota zakładać i wiele wiele xj40 ma jakby "fabrycznego" kota na masce.
koty były zakładane na życzenie właścicieli. prawie 90% tych aut w USA ma taką maskotkę.
Ta maskotka to mały kot . Oryginalny z końca 60 używany przez fabrykę w Jaguarach 420 .
Duży kot jest brzydki na tej masce -ale to kwestia indywidualna.
kwestia zainstalowania większego kota moze warto zainstalować koty z masek późniejszych produkowanych na USA . One były na sprężynie i wydaje mnie się ze są odpowiednie do maski w xj40 szczególnie z x typa.
Awatar użytkownika
V12
admin
admin
Posty: 3342
Rejestracja: śr sie 30, 2006 2:54 pm

Post autor: V12 »

7-calowy kocur wygląda groteskowo na XJ40, odradzam.
JAGUAR CZĘŚCI XK120 XK140 Daimler DS420 E-TYPE MK2 XJS XJR-S XJ40 X300 X308 XJ6 XJ12 XK8 XKR S-TYPE X-TYPE XJ X350 XF F-TYPE XE F-PACE E-PACE I-PACE tel. 506 11 22 04 https://v12.com.pl
Awatar użytkownika
tkp15
Posty: 401
Rejestracja: czw sie 13, 2009 12:58 pm

Post autor: tkp15 »

właściciel najwyraźniej chce, aby ci ze słabszym wzrokiem również wiedzieli czym demo się wozi.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
demo
Posty: 22
Rejestracja: czw wrz 25, 2014 11:42 am

Post autor: demo »

Skoro wyglada tak groteskowo ze sie go odradza to sobie zostawie tego co mam ale jestem ciekaw jak prezentuje sie na zywo ten wiekszy. Widzialem na alledrogo co prawda x308 z wiekszym kotem i wygladal dosyc zjawiskowo.
demo
Posty: 22
Rejestracja: czw wrz 25, 2014 11:42 am

Post autor: demo »

Przepraszam ale musialem to wrzucic (znalezione przypadkiem)
Obrazek
Khamsin
Posty: 151
Rejestracja: wt maja 18, 2010 2:52 pm

Post autor: Khamsin »

Ile cali ma ten "kot"?

Najlepiej jest jak widzę kota na masce XJ-S' a. Płakać mi się chce. Co ludzie z tymi kotami na masce? Nie może być oryginalnie jak fabryka przykazała?
Jarek-Jerryjag
Posty: 2960
Rejestracja: sob lut 03, 2007 5:38 am

Post autor: Jarek-Jerryjag »

w 100 procentach na zadnym xjs nie było kota , nawet do 1980 nie było znaczka . Mam problem ko mam xjs z 1980 to chyba najlepsza wersja xjs zbudowanego przez Jaguara. kupiłem w opłakanym stanie i w dodatku ktoś przewiercił maskę aby wsadzić kota. Problem ze jak zdjąłem to sa dziury . Zaspawać to jednak nie to samo co maska bez spawania zawsze pozna się od spodu. Z kotami w sedanach na masce . oficjalni ew USA zaczęto wysyłać z fabryki w 1995 +
w starszych modelach zakończono chyba w 1969 jak wszedł xj6 . Jednak wiele osób w USA chciało mieć Jaguara na masce tak ze w 99% zakładano te z 420 . Chodząc po złomowiskach ciężko jest znaleźć maskę bez dziur po kocie.
z ciekawostek klub Jaguara w USA jest bardzo rygorystyczny jeśli chodzi o dodatki nie z fabryki .
jednak Leaper ma pozwolenie być na masce. nawet nie określają jaki ale chyba ten większy na xj40 miałby punkty ujemne- to jest tylko moja opinia będę musiał poczytać regulamin a jakby co to napisać na forum clubu.
PS znalazłem sporo nowszych kotów z maski jak zrobię zdjęcie to wkleję.
Khamsin
Posty: 151
Rejestracja: wt maja 18, 2010 2:52 pm

Post autor: Khamsin »

Ostatni Jaguar z kotem na masce to 420 G. Zakończenie produkcji w 1970 roku. Przedostatnim był Jaguar 240 czyli przemianowana ostatnia edycja Mark 2. Jako najtańsza oferta wytrzymał do 1969 roku. Rok wcześniej wraz z debiutem XJ6-ki odeszły razem: 340, 420 i S-Type - wszystkie z kotem na masce. O rok dłużej przeżyła wersja Daimler (Sovereign) 420-ki wraz z wersją Daimler (V8-250) 240/340-ki (czyli poczciwy Mark 2) ale Daimlery rzecz jasna nie miały nigdy kota na masce.

Ponieważ kot na masce XJ-S' a to kompletna niedorzeczność dlatego chcę mi się płakać kiedy taką profanację widzę. Dla kogoś kto ma wątpliwości proponuję takie porównanie. To tak jakby ktoś chciał do Mercedesa C126 wpychać grill od sedana W126. Albo: dlaczego nikt (prawie) nie wpada na pomysł montowania kota na masce E-Type'a.

Kota na masce sedanów XJ widzę niechętnie ale widok taki znoszę bez płaczu :-)
Jarek-Jerryjag
Posty: 2960
Rejestracja: sob lut 03, 2007 5:38 am

Post autor: Jarek-Jerryjag »

wrzuciłem do albumu :
http://v12.com.pl/forum/album_personal.php "
zdjęcie koty na masce 2" to od prawej kot z x300 czy x308, w środku kot z 420 ale taki montowany był często w xj40 i ostatni z x czy s typa prawie taki sam jak środkowy ale z podstawka i na sprężynie . Z ciekawostek na następnym zdjęciu jest jeszcze jeden kot identyczny jak z 420 tylko ktoś dorobił-odlał sprężynę z prostokątną podkładką jak wadziłem sporo tych kotów przez ponad 30 lat to tylko dwa tego typu na xj40 . Ten dał mnie niedawno znajomy . większość jak pisałem leaper-ów na xj40 było montowanych na sztywno typu 420. Gdzieś mam jeszcze z Marka 2 ale ten to olbrzym .
[/list]
ODPOWIEDZ