[X308] zamki maski

Moderator: V12

Jarek-Jerryjag
Posty: 2960
Rejestracja: sob lut 03, 2007 5:38 am

[X308] zamki maski

Post autor: Jarek-Jerryjag »

Jak zawsze coś musi być pierwszy raz. Chciałem otworzyć maskę w moim xj8 z 2000 i kierowcy zamek puścił a pasażera nie.
Wiem ze jaguar zawsze ma możliwość otwarcia maski gdy kable nawalą .
Pytanie gdzie jest w V8 ? jest ale najpierw dobrze ze miałem inne takie samo auto .
Po stwierdzeniu jak zamek działa i jak zahaczyć popychacz aby ten zamek otworzyć . Otworzyłem . Jest mały problem jesli się nie ma innego auta do sprawdzenia.
Mozna nawiercić dziurę aby to poszło łatwiej you tube . ale #1 warto obejrzeć te zamki przed zablokowaniem i znaleźć oryginalną dziurę. Trzeba zdjąć wewnętrzną plastikową ochrowe błotnika tym samym zdjąć koło .
problem ze ni ewe wszystkich jagach zrobili ,założyli zabezpieczenie przed zgubieniem linki do otwierania. i problem jest . Zabezpieczenie to to samo co jest założone na lince otwierania drzwi . czyli blaszka typu U wpięta na uchwyt zamka z linką . Wielu mechaników pomija ich zakładanie . Wszystko jest ok gdy uszczelka na lince jest dobra później to linka jest luźna i zaczyna sie problem .
Gdyby ktoś potrzebował zdjęć to proszę Email to wyślę . Postaram sie jutro zrobić miejsce gdzie mozna śrubokręt wsadzić aby odblokować zamek maski.
Ostatnio zmieniony czw sty 01, 1970 1:00 am przez Jarek-Jerryjag, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ