[X300] szyberdach się nie otwiera

Moderator: V12

strawinski
Posty: 38
Rejestracja: pt cze 18, 2010 12:58 pm

[X300] szyberdach się nie otwiera

Post autor: strawinski »

witam.
Mam problem z szyberdachem w moim x300.
Wziąłem się za szyberdach bo jak domykałem z kluczyka, to zamiast się zamykać otwierał się na maksa.
Zamykając z przycisku gdy był w pełni otwarty: zamykał się do pozycji "w pełni zamknięty", otwierał się na pozycje uchylony, zamykał się i otwierał ponownie na maksa.
Jakby jakiś czujnik nawalał i dla bezpieczeństwa otwierał się całkowicie. Żeby go zamknąć do prawidłowej pozycji trzeba było w odp momencie wcisnąć przycisk żeby się zatrzymał.
Wziąłem się za to, poczytałem trochę i postanowiłem wyciągną srcm- tą czarna skrzyneczkę koło silnika szyberdachu i ustawić w nim zębatki tak jak w instrukcji.
Niestety po tej operacji silnik szyberdachu słychać, ale teraz się nie otwiera.
Co tam może być problemem?
pozdr
Załączniki
Zrzut ekranu 2020-03-29 o 10.38.51.png
x300 Daimler Six
Jarek-Jerryjag
Posty: 2960
Rejestracja: sob lut 03, 2007 5:38 am

Re: [x300] szyberdach się nie otwiera

Post autor: Jarek-Jerryjag »

Czy dobrze podłączyłeś ten sterownik . Jak zrobiłeś ustawienia dwie białe kreski to powinno działać . Oczywiście jesli nie są uszkodzone popychacze na listwach . Przy zakładaniu sterownika potrzeba tez go zabezpieczyć przed wypadaniem . Był biuletyn informacyjny . poszukam później Numeru to napiszę.
Jarek-Jerryjag
Posty: 2960
Rejestracja: sob lut 03, 2007 5:38 am

Re: [x300] szyberdach się nie otwiera

Post autor: Jarek-Jerryjag »

http://www.jagrepair.com/X300TSB.htm
tutaj masz wszystkie informacje zwiazane z szyberdachem . 13-05, 13-11,
13-20,13-30, 13-34 , 13-39.
najważniejszy to 13-34 tam jest cała diagnostyka oraz ustawienie dachu przed zainstalowaniem SRCM .
oni piszą o zdjęciu -rozpięciu tzw Tie strap punkt 7 przy zdjęciu #1 i już nie piszą o założeniu tego plasylowego paska ale jak już wszystko działa to lepiej zaciągnąć ten pasek w koło SPCM i metalowego uchwytu na którym jest zapięty ten SPCM. To zabezpiecza ze plastyk "A" na rysunku 1 będzie dobrze się trzymał i nie spowoduje wypadania sterownika.
strawinski
Posty: 38
Rejestracja: pt cze 18, 2010 12:58 pm

Re: [x300] szyberdach się nie otwiera

Post autor: strawinski »

od tamtego czasu nie używałem szyberdachu ale teraz się za niego zabrałem. 5x podchodziłem do ustawień tych białych kresek bo mimu idealnego ustawienia nie działało. trzeba dużo cierpliwości. w końcu sie udało :o
x300 Daimler Six
Jarek-Jerryjag
Posty: 2960
Rejestracja: sob lut 03, 2007 5:38 am

Re: [X300] szyberdach się nie otwiera

Post autor: Jarek-Jerryjag »

Super ze działa . Ja tez mam ciekawy dach . nie było otwierany z 10 lat . trup . Wygląda ze smar na kablach wysechł ? tutaj świeci słońce ze jajka można na dachu smażyć. udało nie się otworzyć ale zamknąć już nie. Wszystko zdjąłem motor sterownik i udało się zamknąć . teraz będę całość wyjmował i czyścił. Końca nie ma z tymi Jagami .
ODPOWIEDZ