[XJ40] Renowacja skórzanej tapicerki

Moderator: V12

Awatar użytkownika
suchorz
Posty: 145
Rejestracja: sob lis 17, 2012 10:09 pm

[XJ40] Renowacja skórzanej tapicerki

Post autor: suchorz »

Dzisiaj postanowiłem zabrać się za odnowienie skóry na siedzeniu kierowcy w moim aucie, skóra kremowa jest bardzo delikatna i mimo małego przebiegu auta była już wytarta.
Auto ma już 25 lat, ale ma dopiero 136tyś km.

Zakupiłem cały zestaw do renowacji i malowania skór z firmy Lederzentrum.
Przed zakupem musiałem wysłać próbkę skóry, zeby sprawdzili jaką dokładnie mam skorę i dobrali odpowieni odcień farby.
Zestaw zawiera piankę do mycia, rozpuszczalnik, benzynę do skór, farbę, utrwalacz i zmiękczacz, pad do szlifowania.

Tak wyglądał fotel przed renowacją:

Obrazek

Obrazek

Rozpuszczalnik:
Obrazek

Benzyna:
Obrazek

Pad do szlifowania:
Obrazek

I tak wygląda po skończeniu:

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony czw sty 01, 1970 1:00 am przez suchorz, łącznie zmieniany 1 raz.
Daimler 3,6L 89r - był
Jeep Comanche 4,0
T&S Serwis i modyfikacje aut 4x4, montaż LPG
Jarek-Jerryjag
Posty: 2960
Rejestracja: sob lut 03, 2007 5:38 am

Post autor: Jarek-Jerryjag »

super wyszło . wazne też ze skóra nie była wyschnięta. tutaj to po 15-20 latach skóra do wymiany . próbowałem różnych preparatów ale jesli skóra skurczy się to koniec.
suchorz, ile dałeś za ten zestaw . ostatnio dorabiałem kolor do skóry i mnie szarpnęli za 2 szklanki ( 1pint =.0475 l ) farby $55 . Farba 31 + dorobienie $20 i podatek. to istny kryminał .
Awatar użytkownika
suchorz
Posty: 145
Rejestracja: sob lis 17, 2012 10:09 pm

Post autor: suchorz »

Jarek-Jerryjag pisze:super wyszło . wazne też ze skóra nie była wyschnięta. tutaj to po 15-20 latach skóra do wymiany . próbowałem różnych preparatów ale jesli skóra skurczy się to koniec.
suchorz, ile dałeś za ten zestaw . ostatnio dorabiałem kolor do skóry i mnie szarpnęli za 2 szklanki ( 1pint =.0475 l ) farby $55 . Farba 31 + dorobienie $20 i podatek. to istny kryminał .
Kupiłem cały pakiet do renowacji, łącznie z tubką płynnej skóry, łącznie zapłaciłem nie pełne 500zł.
tu wszystko jest http://sklep.lederzentrum.pl/renowacja-skory-c-2.html
Daimler 3,6L 89r - był
Jeep Comanche 4,0
T&S Serwis i modyfikacje aut 4x4, montaż LPG
Piotr_xj40
Posty: 73
Rejestracja: pt mar 23, 2012 7:24 pm

Post autor: Piotr_xj40 »

Jaka jest wydajność tego zestawu za 500 zł? Zastanawiam się czy wystarcza na dwa fotele?
XJ40 Sovereign 3.6 1988r.
Awatar użytkownika
suchorz
Posty: 145
Rejestracja: sob lis 17, 2012 10:09 pm

Post autor: suchorz »

Piotr_xj40 pisze:Jaka jest wydajność tego zestawu za 500 zł? Zastanawiam się czy wystarcza na dwa fotele?
Powinno wystarczyć na oba fotele i tylną kanapę.
Daimler 3,6L 89r - był
Jeep Comanche 4,0
T&S Serwis i modyfikacje aut 4x4, montaż LPG
Piotr_xj40
Posty: 73
Rejestracja: pt mar 23, 2012 7:24 pm

Post autor: Piotr_xj40 »

suchorz pisze:Powinno wystarczyć na oba fotele i tylną kanapę.

Super, a jak z jakością tych produktów? Farba z fotela nie zostaje na spodniach? Trzyma się? Bo słyszałem o takich przypadkach
XJ40 Sovereign 3.6 1988r.
Awatar użytkownika
suchorz
Posty: 145
Rejestracja: sob lis 17, 2012 10:09 pm

Post autor: suchorz »

Piotr_xj40 pisze:
suchorz pisze:Powinno wystarczyć na oba fotele i tylną kanapę.

Super, a jak z jakością tych produktów? Farba z fotela nie zostaje na spodniach? Trzyma się? Bo słyszałem o takich przypadkach
Jakość bardzo wysoka, nic się nie łuszczy, nie farbuje.

Trzeba użyć utrwalacza po nałożeniu farby i jest ok, zresztą robiłem zgodnie z instrukcją i byłem zadowolony z efektu.

Tez słyszałem i rożnych przypadkach farbowania, ale to przy farbach innej firmy.

W Poznaniu jest firma i też robi dobrej jakości farby do skór, kolega robił Rollsa i jest ok.
Daimler 3,6L 89r - był
Jeep Comanche 4,0
T&S Serwis i modyfikacje aut 4x4, montaż LPG
ODPOWIEDZ