[X308] Fotele

Moderator: V12

miaziol
Posty: 52
Rejestracja: sob gru 20, 2014 5:30 pm

[X308] Fotele

Post autor: miaziol »

Witam
Mam takie pytanie natury technicznej :D
Mianowicie w autku które chcę zakupać są założone fotele nie od xjr-a a od jakiegoś innego modelu chyba od sovereign :D Teraz w związku z tym pytanie. Tam powinny być ala kubełki natomiast jak wygląda kwestia kompatybilności z nowszymi seriami fotele od 350 czy 351 podejdą?
Ostatnio zmieniony czw sty 01, 1970 1:00 am przez miaziol, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
V12
admin
admin
Posty: 3341
Rejestracja: śr sie 30, 2006 2:54 pm

Post autor: V12 »

Bez przeróbek nie będą pasować.
JAGUAR CZĘŚCI XK120 XK140 Daimler DS420 E-TYPE MK2 XJS XJR-S XJ40 X300 X308 XJ6 XJ12 XK8 XKR S-TYPE X-TYPE XJ X350 XF F-TYPE XE F-PACE E-PACE I-PACE tel. 506 11 22 04 https://v12.com.pl
miaziol
Posty: 52
Rejestracja: sob gru 20, 2014 5:30 pm

Post autor: miaziol »

ok kumam w takim razie czy fotele z tej aukcji to jest wersja do xjr?
http://allegro.pl/fotel-fotele-kanapa-s ... 55094.html
Awatar użytkownika
V12
admin
admin
Posty: 3341
Rejestracja: śr sie 30, 2006 2:54 pm

Post autor: V12 »

Tak, właściwe do XJR.
JAGUAR CZĘŚCI XK120 XK140 Daimler DS420 E-TYPE MK2 XJS XJR-S XJ40 X300 X308 XJ6 XJ12 XK8 XKR S-TYPE X-TYPE XJ X350 XF F-TYPE XE F-PACE E-PACE I-PACE tel. 506 11 22 04 https://v12.com.pl
Awatar użytkownika
Jaząbek
Posty: 221
Rejestracja: wt lut 21, 2012 10:37 pm

Post autor: Jaząbek »

Mam pytanie dotyczące foteli w 308, kupiłem fotele do Daimlera z anglika, i zastanawiam się czy fotel pasażera w sposób znaczący różni się od fotela kierowcy ?

Jeśli tak to może ktoś wie czy tapicer może przy przekładce dostosować fotel do właściwej formy ? Co trzeba poprawić ?
X308 4.0 Daimler
Jarek-Jerryjag
Posty: 2960
Rejestracja: sob lut 03, 2007 5:38 am

Post autor: Jarek-Jerryjag »

sprawa pierwsza to przełącznik regulacji siedzenia . sprawa druga to jeśli włożysz fotel pasażera w miejsce kierowcy to poduszka zamocowana w fotelu wybuchnie ale od strony pasażera a nie od strony drzwi podczas bocznego wypadku. regulacja siedzeń może być inna . nie jestem pewny jak jest w anglikach w xj8 ale np w xk8 siedzenia pasażera mają mniej możliwości regulacji niż siedzenia kierowcy.
Jednak jeśli chcesz zmienić tylko przykrycie górne foteli to czy lewy czy prawy to takie same, podobnie jak zagłówki. Każdy tapicer to zrobi .
miaziol
Posty: 52
Rejestracja: sob gru 20, 2014 5:30 pm

Post autor: miaziol »

Ja to robiłem samemu, generalnie odpinasz zapinki i schodzi cała tapicerka zostaje sam szkielet z elektryką. przyciski są w tym samym miejscu, natomiast jeśli chodzi o pamięć to trzeba samemu wsio poprzerzucać. Dlaczego ano dlatego że magicznie fotel kierowcy z anglika staje się nagle fotelem pasażera no i trzeba sobie potencjometry przełożyć na drugą stronę jest z tym trochę zabawy :D. Jeśli fotele mają pamięć pasażera i kierowcy to powinno być p&p natomiast nie wiem czy nie warto podmienić modułu sterującego z obecnych foteli żeby potem nie było jaj :D
Awatar użytkownika
Jaząbek
Posty: 221
Rejestracja: wt lut 21, 2012 10:37 pm

Post autor: Jaząbek »

Jarek-Jerryjag pisze: Jednak jeśli chcesz zmienić tylko przykrycie górne foteli to czy lewy czy prawy to takie same, podobnie jak zagłówki. Każdy tapicer to zrobi .
W moim fotelu wszystko działa, więc zmieniam tylko skórę i chcę aby tapicer poprawił wyprofilowanie fotela bo lata zrobiły swoje.
X308 4.0 Daimler
Jarek-Jerryjag
Posty: 2960
Rejestracja: sob lut 03, 2007 5:38 am

Post autor: Jarek-Jerryjag »

Jaząbek pisze:więc zmieniam tylko skórę
akurat sam się teraz robię tapicerem .ostatnio miałem dwa siedzenia z xjs z 1994 V12 . te siedzenia miały problem z dołem skóra przez słońce skurczyła się około 2 cm . Zdjąlem ją i zawiozłem do mojego starego znajomego tapicera. niby zrobił dobrze ale :1. kolor nie jest w 100% taki jaki powinien być . 2. pomiędzy bokami a środkiem sa innego koloru rurki . te zrobił prawie ok tylko przy zawijaniu na ramę okazało się ze jedna strona za krótka. 3. Jak szył to jakoś nie wyciągnął jednego kawałka i po założeniu fałduje się wsadziłem w to miejsce ekstra gąbkę i niby jest ok . Postanowiłem kopić maszynę do skóry . W ten weekend znalazłem koło mnie . stara pamięta chyba 2 wojnę światowa. Ex wojskowa . ale chodzi i szyje.
jedyny problem ze trzeba ja ciągle oliwić . Koniec z tapicerami . Nie będę już klął na innych tylko na siebie. :bounce:
Khamsin
Posty: 151
Rejestracja: wt maja 18, 2010 2:52 pm

Post autor: Khamsin »

Ty tak na poważnie? Miałem wcześniej wiele wspólnego z przemysłem meblowym (meble tapicerowane) jako niestety tryb machiny zwanej "management" i żeby tak samemu skórę szyć? Ale fakt sofy dla moich chłopaków własnego projektu zrobiłem sam ale pokrowce szyła jednak szwaczka w zakładzie.
Innymi słowy jestem pod wrażeniem!
Awatar użytkownika
Jaząbek
Posty: 221
Rejestracja: wt lut 21, 2012 10:37 pm

Post autor: Jaząbek »

Ja kupiłem tapicerkę od LOLKA, i trochę mnie wkurzył bo przed wysłaniem dał ją do pomalowania. Niestety moim zdaniem zostało zrobione to tak sobie i teraz mam dylemat czy zwracać mu wszystko i zwrot kasy, ale jak pomyślę o ponownym pakowaniu.

Swoją droga możliwości mam ograniczone, bo tapicerki do Daimlera nie zdarzają się często, a szycie pokrowca też nie jest tanią sprawą.
X308 4.0 Daimler
Jarek-Jerryjag
Posty: 2960
Rejestracja: sob lut 03, 2007 5:38 am

Post autor: Jarek-Jerryjag »

Khamsin pisze:Ty tak na poważnie?
Tak , nie mam zamiaru robić całych przykryć na siedzenia czy dach . to jest o wiele tańsze na E bay .Tylko jak potrzebuje małych zszytych kawałków . to jak zamówię to czekam i czekam i jak już zrobią to ani kolor ani wykończenie jest takie jakbym chciał. Inna sprawa ze też sztuką jest nie tylko uszyć ale dobrze zamocować .To czasami więcej zajmuje niż samo szycie. Dobrą zwykłą maszyną mozna też szyć skórę tylko problem ze szew jest za drobny . I maszyny do tapicerki mają inną stopkę która łatwiej pomaga w szyciu trzymania prostych linii . Z drugiej strony obserwuje wiele nowych pokryć sprzedawanych na E bay . niby wyglądają ładnie ale zawsze w tych tanich widać problemy , albo nie ma podwójnych ściegów albo materiał dobry na chevy itd. Ale jak chce się kupić nowe przykrycia za $300 to tak już jest .
Powracając do materiału to podobnie jak Jaguar przestają już robić skórę tylko winyl skóro podobny. Można by było jeszcze przeżyć gdyby to było zrobione jak robi Jaguar, środek skóra boki winyl . ale niestety teraz to wielu używa :
http://www.ebay.com/itm/NEW-Jaguar-XK8- ... b9&vxp=mtr
Na zdjęciach wygląda świetnie , tylko żeby to była skóra. Winyl jest łatwo szyć i łatwo zakładać , wiele tych materiałów rozciąga się w lewo czy prawo . Zupełnie inaczej jest ze skórą.
ODPOWIEDZ