[XJ40] Jak zdemontowac tunel srodkowy w XJ40?

Moderator: V12

sebek1111
Posty: 25
Rejestracja: śr maja 29, 2013 1:21 am

[XJ40] Jak zdemontowac tunel srodkowy w XJ40?

Post autor: sebek1111 »

Witam, musze zdemontowac tunel srodkowy, bo zamierzam wymontowac podsufitke.


Podpowiecie jak go wyjac, gdzie sa sruby itp.

Drugi problem, to jak zdemontowac nierdzewne nakladki na rynienkach. Wiem ze maja sruby pod uszczelkami, ale w ktora strone sie je sciaga? Mam wrazenie, ze na zewnatrz trzeba odciagnac ale nie chcialbym ich zniszczyc a auto ma isc do lakierowania.
Ostatnio zmieniony czw sty 01, 1970 1:00 am przez sebek1111, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
AdaM92
Posty: 143
Rejestracja: pt lip 11, 2014 6:29 pm

Post autor: AdaM92 »

Chyba wsio :rabbit:
https://www.youtube.com/watch?v=vpAIdr6V3iE
Pewnie dalej już widać śruby...

Co do drugiego pytania to nie robiłem jeszcze tego i nic nie poradzę
Jaguar XJ40 Sovereign 3,6 1987
Jaguar XJR XJ6 1992
Awatar użytkownika
V12
admin
admin
Posty: 3341
Rejestracja: śr sie 30, 2006 2:54 pm

Post autor: V12 »

Nie musisz demontować tunelu, żeby wyjąć podsufitkę viewtopic.php?t=165&
JAGUAR CZĘŚCI XK120 XK140 Daimler DS420 E-TYPE MK2 XJS XJR-S XJ40 X300 X308 XJ6 XJ12 XK8 XKR S-TYPE X-TYPE XJ X350 XF F-TYPE XE F-PACE E-PACE I-PACE tel. 506 11 22 04 https://v12.com.pl
sebek1111
Posty: 25
Rejestracja: śr maja 29, 2013 1:21 am

Post autor: sebek1111 »

V12 pisze:Nie musisz demontować tunelu, żeby wyjąć podsufitkę viewtopic.php?t=165&
Przez przednie drzwi nie wylazi bez zdjecia tunelu.

Wyjalem przez tylne, przelamujac podsufitke w polowie.

Po wyjeciu wrocila do pierwotnego ksztaltu (byla taka fotorelacja na Jag Lovers).

Pytanie czy po oklejeniu nowym materialem wroci ta sama droga i nic sie nie stanie po ponownym przelamaniu.

Ale auto idzie do lakiernika to moze po powrocie, znajde sile na rozebranie tego tunelu. Bo narazie mam dosc po rozbiorce calego auta pod lakier wlasnorecznie.

Rynienki zostawiam w spokoju niech oklejają. Mysle, ze by zeszly ale wole nie ryzykowac.
etkinson
Posty: 19
Rejestracja: pt kwie 24, 2015 11:49 pm

Post autor: etkinson »

Witam nie chcąc zaczynać nowego posta ja też zadaję to samo pytanie
jak zdemontować tunel środkowy , bo zamierzam wymontowac podsufitke.
Podpowiecie jak go wyjac, gdzie sa sruby itp.
Próbowałem wyjąć ale bez wyjęcia tunelu nie chce wyjść . Moja wersja jest z szyberdachem
Donkichot
Posty: 449
Rejestracja: pt sty 23, 2015 5:35 pm

Post autor: Donkichot »

Wszystko to co na filmiku:

https://www.youtube.com/watch?v=vpAIdr6V3iE

A potem trzeba wyciągnąć nawiew środkowy z deski rozdzielczej (pod nim są dwie śrubki) i jak się nie mylę to dwie pod schowkiem podłokietnika.
XJ6 x300 3,2
etkinson
Posty: 19
Rejestracja: pt kwie 24, 2015 11:49 pm

Post autor: etkinson »

ok. dzięki ale zdecydowałem się na wycięcie tylnej szyby.
Donkichot
Posty: 449
Rejestracja: pt sty 23, 2015 5:35 pm

Post autor: Donkichot »

Twój wybór.
Ja bym tego nie robił, ale jak napisałem wyżej.
XJ6 x300 3,2
Jarek-Jerryjag
Posty: 2960
Rejestracja: sob lut 03, 2007 5:38 am

Post autor: Jarek-Jerryjag »

Oryginalnie Jaguar zalecał wyjęcie tylnej szyby podczas wymiany podsufitki w x300 .
Jednak teraz mało kto kupuje nową podsufitkę Jaguara , Naklej asie głównie materiał z tą nieszczęśliwą gąbką . Mój tapicer nakleja ją od środka , nie wyjmując tej sztywnej tektury .
Najważniejsze jest zdjąć boki , jak również wyczyścić dość dobrze tą tekturę z gąbki . Jeśli jest szyberdach to podsufitkę z niego mozna wyjąc . do samych zagięć mój tapicer używa tępej szpachli aby dobrze materiał wsunąć w rogi. on też ma pistolet z klejem gdy jest wszystko gotowe pryska tekturę jak bardzo lekko tą gąbkę z materiałem , czeka i gdy wyschnie nakleja zaczyna od środka przesuwając ręce do zewnątrz , gdyby nie tak to mozna zawsze szybko oderwać i naklejać ponownie. Zajmuje mu to około 1 godziny .
ODPOWIEDZ