[X308] wymiana radia

Moderator: V12

gregoryginda
Posty: 22
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 7:47 pm

[X308] wymiana radia

Post autor: gregoryginda »

Witam,

Nie bardzo chcialbym wymieniac oryginalne radio , ze wzgledu iz jest to prawdopodobnie rozmiar 2DIN, pozatym dosyc dobrze sie komponuje z reszta i wspolpracuje z fabrycznym zestawem glosnomowiacym.

CHcialbym jednak korzystac z iPoda. Zakupilem transmiter fm belkina najdrozszy jaki byl, jednak jakosc nie jest dalej taka super, jak pisza.

Czy mozna cos zrobic z tym radiem, w senie podpiac wzmacniacz, specjalny modul dedykowany do Ipoda? Czy moze tez lepiej sie go pozbyc i wstawic inne? Kwestia tylko jak to zrobic i jakie polecacie?? Jesli mialoby to byc nowe radio, co polecacacie w cenie maks. do 2tys zlotych??

Czy ktos slyszal o zestawie hands free bluetooth parrot

PARROT MKi9200??

Warto sie w cos takiego pchac??

Teraz kwestia wzmacniacza i glosnikow

Ktos mi powiedzial, ze to co mam to standardowy system Alpine (rocznik auta 99, nie mam zadnych napisow na kratkach glosnikowych i tweetery mam we wnekach od klamek).

Czy warto to upgradedowac na harman/kardon? Na ebayu znalazlem komplet za 140funtow , kable glosniki i wzmacniacz, wraz z sub pod szybe tylna?? Czy moze tez lepiej osobny wzmacniacz i glosniki komponenty?? Tylko czy wzmacniacz 4 kanalowy darade podpiac pod to fabryczne radio, oraz jaki rozmiar i glebokosc glosnikow??

Bardzo dziekuje za pomoc i licze na wyczerpujace odpowiedzi.
Ostatnio zmieniony czw sty 01, 1970 1:00 am przez gregoryginda, łącznie zmieniany 1 raz.
miaziol
Posty: 52
Rejestracja: sob gru 20, 2014 5:30 pm

Post autor: miaziol »

Najprostsza opcja to jeśli masz zmieniarkę to wpiąć się w bagażniku w line out zmieniarki donglem bt i wtedy masz super sprawę bo każdy sprzęt z bt może wysłać audio do systemu w jagu :D
Jarek-Jerryjag
Posty: 2960
Rejestracja: sob lut 03, 2007 5:38 am

Post autor: Jarek-Jerryjag »

znalazłem stronę :
https://www.youtube.com/watch?v=JOeg7pxVHEw
w komentarzach jest jego strona i tam schematy.podobnie można zrobić z radiem Jaguara.
Inna sprawa na ebay sprzedają adaptery za 2-3 dolce gdzie w miejsce kasety wpinasz adapter i podłączasz do I-Pota. Jakość nie jest super ale za 3 dolce to jednak dobra sprawa a zresztą to jest mocowane w aucie co i tak nie osiągnie się nagłośnienia jak w filharmonii . :sunny:
miaziol
Posty: 52
Rejestracja: sob gru 20, 2014 5:30 pm

Post autor: miaziol »

Niby tak ale to przez kasetę to jakość jednak do d... całkiem. Taki prosty dongel usb bt to koszt około 7$ w chinach, działa prawidłowo dobrze się łączy. Brak szumów trzasków itd. Ingerencja w auto żadna. Cudo wpinane w kasetę to archaizm a i jakość dźwięku do kitu. Połączenie po bt też nie da jakości cd zresztą ale na pewno jest najlepszym rozwiązaniem po za ciągnięciem kabli do przodu i robieniem tradycyjnego auxa. Zresztą dysponuję jakimś tam pdf-em z instrukcją montażu zestawu motorolki i podpięciem go pod audio w jagu. Wtedy mamy dźwięk z telefonu na głośnikach w aucie nie działa tylko sterowanie z kierownicy.
ODPOWIEDZ