[X300] radio - jakie były rodzaje montowane?

Moderator: V12

sabbath
Posty: 11
Rejestracja: ndz mar 16, 2014 3:16 pm

[X300] radio - jakie były rodzaje montowane?

Post autor: sabbath »

Witam,
mam pytanie, jakie były rodzaje radia w Jaguarze X300. Prosiłbym o foto.
Mam tez pytanie czy były radia z cd, ewentualnie możliwość podłączenia cd, oraz jakieś pakiety lepszych głośników i wzmacniaczy np: Harman Kardon itp.
Ostatnio zmieniony czw sty 01, 1970 1:00 am przez sabbath, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ovo
Posty: 649
Rejestracja: czw paź 30, 2008 10:34 pm

Post autor: ovo »

Według mojej wiedzy każde radio z wejściem na kasetę było firmy Alpine, tak samo jak zmieniarka w bagażniku. Bogatsze wersje doposażanie były w głośniki i subwoofer i wzmacniacz Harmanna, dzięki czemu gra o półkę lepiej niż w podstawowym wydaniu.
Same głośniki firmowane były alpine ale pochodziły z Philipsa.
Jarek-Jerryjag
Posty: 2960
Rejestracja: sob lut 03, 2007 5:38 am

Post autor: Jarek-Jerryjag »

ovo pisze:Bogatsze wersje doposażanie były w głośniki i subwoofer i wzmacniacz Harmanna,
w 100% ale dodatkowo był wsadzony wzmacniacz. Głośniki są super oprócz subwoofer który odoleja się plastykowa ramka z membraną od reszty i podczas grania jest tragedia. . Prosty sposób nie wymieniać subwoofer tylko dokleić ramkę z reszta silikonem .
zmieniarka CD było wyposażeniem dodatkowym można ją zainstalować w bagażniku tam jest przewód doprowadzony i przyklejony do zbiornika paliwa taśmą . zmieniarki do x300 pasują od xj40 od 1990 i również od x300 do 1997. były trzy rodzaje tych zmieniarek najlepsze są te ostatnie z tzw potrójnymi drzwiami . najważniejsza jest końcowa podłączenia do przewodu . powinny być w środku bolce w kręgu . ( późniejsze zmieniarki od V8 wyglądają podobnie z przodu ale mają inna końcówkę ( ja nazywam kwadratową -jest okrągła ale w środku zamiast bolców w kręgu ma kwadrat .( można dostać adapter ale ja nie próbowałem) wczesne zmieniarki miały inne kasety mniejsze późniejsze większe i pasują od V8 .
tomme2
Posty: 62
Rejestracja: czw sty 30, 2014 5:18 pm

Post autor: tomme2 »

witam panowie podepnę się pod temat w moim radyjku nie działa podświetlenie i wziąłem radyjko od drugiego angola i w tamtym już lepiej bo wyświetlacz działa a przyciski się nie podświetlają więc odkręciłem je żeby zobaczyć co tam z tym podświetleniem oczywiście przy skręcaniu posmarowałem tą płytkę z tyłu pastą termiczną i teraz jak radyjko pogra trochę i się rozgrzeje to zaczynają głośniki charczeć i jest bardzo nieczysty dźwięk jak się je włącza to gra świetnie dodam że mam nagłośnienie hormana.
Co może być tego przyczyną?
Jaguar X300 1994r 3.2 manualna skrzynia
Jarek-Jerryjag
Posty: 2960
Rejestracja: sob lut 03, 2007 5:38 am

Post autor: Jarek-Jerryjag »

tomme2, to pierwsze radio nie wyświetlało a jak grało ? może sprawdź jeszcze raz jak stare gra.
tomme2
Posty: 62
Rejestracja: czw sty 30, 2014 5:18 pm

Post autor: tomme2 »

stare gra dobrze tylko w tym starym jest jeszcze jeden problem bo zmieniarka na nim się nie załącza a na tym drugi się załącza
Jaguar X300 1994r 3.2 manualna skrzynia
ODPOWIEDZ