[X308] Nawigacja

Moderator: V12

Jarek-Jerryjag
Posty: 2960
Rejestracja: sob lut 03, 2007 5:38 am

[X308] Nawigacja

Post autor: Jarek-Jerryjag »

Byłem dzisiaj na złomowni i 2002 xjr w dość dobrym stanie i ma radio z nawigacją.
oczywiście wyjąłem radio , cd zmieniarkę, nawigacje , wzmacniacz oczywiście wiązkę przewodów idących od radia do bagażnika . mam starsze auta jedno z 1998 ze standardowym systemem nagłośnienia i z 1999 z premium systemem oglądając połączenia powinno pasować chociaż kolory przewodów są inne ale w zasadzie podpięte do tego samego . postaram się zrobić zdjęcia to wkleję .
Ostatnio zmieniony czw sty 01, 1970 1:00 am przez Jarek-Jerryjag, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jaząbek
Posty: 221
Rejestracja: wt lut 21, 2012 10:37 pm

Post autor: Jaząbek »

Jak mam u siebie nagłośnie nie standardowe to mogę je w prosty sposób zamienić na premium ?
Czy efekt wart jest takiej zamiany i jakie koszty mogę wchodzić w grę ?
X308 4.0 Daimler
Jarek-Jerryjag
Posty: 2960
Rejestracja: sob lut 03, 2007 5:38 am

Post autor: Jarek-Jerryjag »

Jaząbek pisze: nagłośnie nie standardowe to mogę je w prosty sposób zamienić na premium
z tego co rozumiem to były trzy nagłośnienia standardowe , standard ice ( wtedy wchodzi nawigacja ale bez wzmacniacza. i premium z nawigacją .
Mnie i tak słoń na ucho nadepnął tak ze czy premium czy standard nie odróżniam chyba ze rap grają to odróżnię :viking: bassy robią trzęsienie ziemi # 5 w skali Richtera :king:
ale wracając do pytania standard do premium to bez nawigacji to tylny sub-woolferi bardzo mała różnica w teweederach jedna na słupkach przedniej szyby a drzwi a drugie w klamce . Nie zmieniaj szkoda czasu i forsy. ja chce wsadzić Nawigacje części kosztowały 120 ale pewnie za to bym kupił przenośny nawigator to kupiłem bo jestem ciekaw czy podłączę do 98cz99 .
ps Primium system m ainne głośniki typu Harmanon-Karden ,nawet jak osoba bez słuchu słyszę różnicę odbioru.
Jarek-Jerryjag
Posty: 2960
Rejestracja: sob lut 03, 2007 5:38 am

Post autor: Jarek-Jerryjag »

Ok Działa ,ale nirestety nie można na schematach elektrycznych Jaguara polegać . w bagazniku jest kostka która powinna być 10 pinowa a niestety pokazują i jest 8 pinowa ( w autach przed systemem z nawigacją .
zrobiłem przejście i działa . tylko dwa przewody robiły problem 1 to +12 po włączeniu kluczyka i #2 wsteczne światła ???? dlaczego potrzeba informacji do nawigacji ze jesteśmy na wstecznym - na zdrowy rozum dziwne . dość łatwo podłączyć ale dlaczego , będę próbował rozłączyć i zobaczę co się dzieje.
Z ciekawostek to jak podłączyłem to w nawi zamiast dysku od Nawi był jakiś cd z filmem ??? czego to ludzie nie robią ?
robię zdjęcia i niebawem wkleję ( dość długo puszczałem i sprawdzałem CD, nawigacje i radio aż akumulator się wyładował .
podłączyłem do auta z 1999-2000 z premium systemem bez nawigacji , jutro będę próbował z 1998 zwykły system .
ODPOWIEDZ