[X308] zmieniarka, wzmacniacz, prądy :D

Moderator: V12

miaziol
Posty: 52
Rejestracja: sob gru 20, 2014 5:30 pm

[X308] zmieniarka, wzmacniacz, prądy :D

Post autor: miaziol »

Witam
Może troche nie typowe pytanie mam, ale nie mogę dojść o co kaman.
Nie wiem czy tak ma być czy też w moim kocurku jest pokombinowane z elektryką.
Mianowicie jest tak że na złączach zmieniarki wzmacniacza cały czas mam obecne napięcie.
Nie mogę wygrzebać na których pinach pojawia sie tam prąd po kluczyku. Generalnie z kluczykiem w stacyjce czy nie zmieniarka i wzmak są cały czas pod prądem. Tak ma być czy coś jest u mnie pokombinowane w elektryce? Doszedłem do tego przez przypadek jak montowałem dongla usb w bagażniku w miejsce zmieniarki, on jest wpięty w ładowarkę usb i zasilany z kabla od zmieniarki. Chciałem go przepiąć żeby był uruchamiany w momencie odpalenia radia no ale nie mogę wygrzebać tam takiego kabelka.
Ostatnio zmieniony czw sty 01, 1970 1:00 am przez miaziol, łącznie zmieniany 1 raz.
Jarek-Jerryjag
Posty: 2960
Rejestracja: sob lut 03, 2007 5:38 am

Post autor: Jarek-Jerryjag »

miaziol, Faktycznie ze jest cały czas + nawet myślałem ze jakiś przekaźnik ale wygląda ze jest pozytyw cały czas.
Jedynie muszę sprawdzić jak to się włącza pewnie przez sygnał od masy.
Przekręcając kluczem przekręcasz masę a nie pozytyw.
miaziol
Posty: 52
Rejestracja: sob gru 20, 2014 5:30 pm

Post autor: miaziol »

Ba gdyby tak było to nie miałbym zasilania na zmieniarce. Co prawda są to małe prądy kiedy nie pracuje tym nie mniej jest to ciekawostka. Znalazłem już że jest dodatkowe zasilanie w bagażniku i idzie przez przekaźnik to tam się podepnę z donglem tym nie mniej cały czas mnie to zastanawia. Z ciekawości jeszcze podłączę sobie amperomierz i sprawdzę jaki jest pobór prądu z akumulatora.
Jarek-Jerryjag
Posty: 2960
Rejestracja: sob lut 03, 2007 5:38 am

Post autor: Jarek-Jerryjag »

w starszych Jagach jak w x300 jak nie przekręciłeś kluczyka to kasety ze zmieniarki nie wyjąłeś ( chyba ze karta kredytową) . w x308 bez przekręcenia kluczyka kasetę wyjmiesz czyli jest cały czas podłączona. Nigdy się nad tym nie zastanawiałem ale sam ciekaw jestem czy zmieniarka i wzmacniacz biorą prąd czy nie . Podłącz tylko do nich miernik to będzie w 100% wiadomo czy biorą czy nie .
Awatar użytkownika
Jaguar XJ6
Posty: 94
Rejestracja: czw mar 07, 2013 6:23 pm

Post autor: Jaguar XJ6 »

W XJ40 przy zamkniętym aucie można bez problemu wyjąć kasetę z płytami , zmieniarka bierze około 100mA ( przynajmniej tak jest u mnie ) , a wszystko naraz ( zmieniarka , alarm , oświetlenie bagażnika ) trochę ponad 200mA .
Jaguar XJ6 3.2 1994r. + LPG
Romet Ogar 125
Jarek-Jerryjag
Posty: 2960
Rejestracja: sob lut 03, 2007 5:38 am

Post autor: Jarek-Jerryjag »

W xj40 kiedy klucze są wyjęte auto nie powinno pobierać więcej niż 0.065A
Awatar użytkownika
Jaguar XJ6
Posty: 94
Rejestracja: czw mar 07, 2013 6:23 pm

Post autor: Jaguar XJ6 »

Może u mnie powodem wyższego poboru jest drugi alarm , bo mam nie fabryczny i one chodzą jednocześnie . Nie zagłębiałem się w to , bo akumulator trzyma mi normalnie .
Jaguar XJ6 3.2 1994r. + LPG
Romet Ogar 125
ODPOWIEDZ