[X308] Nawigacja - jak odpalić?

Moderator: V12

Awatar użytkownika
KotXj_Gdynia
Posty: 44
Rejestracja: sob kwie 04, 2015 6:36 am

[X308] Nawigacja - jak odpalić?

Post autor: KotXj_Gdynia »

Witam,

czy któryś z kolegów bądź koleżanek orientuje się jak odpalić nawigację w moim Jagu?
Posiadam oryginalne radio z przyciskiem "NAV" z stąd moje pytanie.
Jaguar X308 2001r. Executive.
When the dreams come true.
Jarek-Jerryjag
Posty: 2960
Rejestracja: sob lut 03, 2007 5:38 am

Post autor: Jarek-Jerryjag »

z tyłu w bagażniku powinieneś mieć nad zmieniarką cd wzmacniacz i odtwarzać nawigacji.
wszystko zależy auto było wyposażone w premium sound i nawigacje czy tylko nawigacje czy było bez. Problem z tym systemem jest taki ze od 2003 nie ma nowych dysków do tych nawigacji w USA i Kanadzie. pewnie i tez nie ma dla europy . to był system Alpine późniejsze Denco są ale nie pasują do tego systemu .
Jedynie aby mieć lepsza nawigacje to warto wpiąć inny system do wyświetlacza przewodów.
gdzieś na ten temat czytałem -poszukam to dorzucę .
Awatar użytkownika
KotXj_Gdynia
Posty: 44
Rejestracja: sob kwie 04, 2015 6:36 am

Post autor: KotXj_Gdynia »

niestety w bagażniku po zdjęciu tapicerki okazało się że mam tylko samą zmieniarkę, odtwarzacza i wzmacniacza brak.
Jaguar X308 2001r. Executive.
When the dreams come true.
Jarek-Jerryjag
Posty: 2960
Rejestracja: sob lut 03, 2007 5:38 am

Post autor: Jarek-Jerryjag »

nie masz co tak żałować bo i tak aby jeździć nie po polach to by trzeba zrobić zmiany takie jak ten gość opisał :
http://www.jagrepair.com/images/NonStan ... w%20to.pdf

niedawno pisałem z kolegą z Polski i on pokazał system Daytona - nawigacja
Jest ona dość popularna w Europie i tania. ( nie robią do niej map na USA tak ze ja muszę zostać z Germin szukam taniej bo wszystko to ponad 250 dolców a to juz lepiej kupić mniejsza za 100 lub używać telefonu)
moze by warto było ją zastosować do twojego radia.
Awatar użytkownika
KotXj_Gdynia
Posty: 44
Rejestracja: sob kwie 04, 2015 6:36 am

Post autor: KotXj_Gdynia »

masz rację, na pewno nawigacja w telefonie sprawuję się lepiej niż ta wbudowana.
Bardziej przeważyła tutaj moja ciekawość jak faktyczna potrzeba, dzięki za info.
Jaguar X308 2001r. Executive.
When the dreams come true.
brys
Posty: 52
Rejestracja: sob cze 14, 2014 10:45 am

Post autor: brys »

Ja także mam na radiu przycisk NAV, do tego audio jest u mnie ALPINE, ale niestety odtwarzacza do nawigacji w bagażniku brak. Cóż, może ktoś wymienił radio albo wkładali takie z przyciskiem NAV, chociaż nawigacji nie montowali :)
X308 4.0 2000 rok
Polski salon i drugi właściciel :)
ODPOWIEDZ