[XJ40] audio i głosniki

Moderator: V12

puszkinen
Posty: 5
Rejestracja: wt sty 20, 2009 11:52 pm

[XJ40] audio i głosniki

Post autor: puszkinen »

własnie sobie odnawiam w miare mozliwości xj40 i mam pytanko.
Czy ktos z was kombinował cos z audio?
chciałbym wymienic wszytkie głosniki ale wsadzic je w miejsca oryginalne(moze już kupowaliście jakies głosniki które idealnie pasuja?
co myślicie o tym żeby zostawić radio oryginalne a do schowka wsadzic jakies nowe(żeby nie było widać tej nowej tandety:)?
Jeśli ktos z was ma z tym jakies doswiadczenia to prosze o porady
Ostatnio zmieniony czw sty 01, 1970 1:00 am przez puszkinen, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Patrykos
Posty: 16
Rejestracja: ndz sty 18, 2009 3:09 pm

Post autor: Patrykos »

witaj, tez mnie interesuje ten temat, wiec pisz z przebiegu Twojej pracy...
ja myslalem nie koniecznie o wkladaniu nowego radia a podpieciu pod stary zmieniarki CD...
Ostatnio sciagnalem pare bezstratnych plikow muzycznych z netu i porownalem z mp3 i teraz widze jak sie cofamy muzycznie :( pelen dostep do mp3 itp i tak sie cofamy z jakoscia dzwieku, ze jestem w szoku.. wiec wracam do plikow audio...
Dosc dobry zestaw audio oryginalny jest w moim bmw e32 (oryginalny) i tu mam punkt wyjscia.. niestety mimo 8 glosnikow w xj40 jakosc dzwieku jest nieco gorsza (to samo radio clarion, te same ustawienia), wiec informuj o zmianach w aucie:)

ale raczej ja bym sobie odpuscil super radia mp3 na wyjscia usb czy inne sdd, podlaczylbym dobra zmieniarke cd i puszczal ori plyty:)
Pozdrawiam
Papatkiole
Posty: 656
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 9:40 pm

Post autor: Papatkiole »

z tymi mp3 to nie do końca jest tak, otóż jest starta bo tego sie nie da uniknąć gdzy sie zmniejsza objetość pliku. Jednak jakość zależy od kompresji, jezeli kompresja jest dobrze zrobiona to cięzko odróżnić mp3 od flac(czyli bezstartnej konwersji). Co do tych audio przeróbek w aucie to jednak nie brał bym sie za to samemu, otóż wszystko zależy od dobrego dobrania głośników do radia co nie jest takie proste jakby sie wydawało, tutaj bym oparł się o kogos kto w tej profesji ma spore doświadczenie.
Awatar użytkownika
Patrykos
Posty: 16
Rejestracja: ndz sty 18, 2009 3:09 pm

Post autor: Patrykos »

zgadzam sie, ale kompresja musi byc naprawde dobra.. a za jakoscia mp3 idzie wielkosc pliku, kolko sie zamyka:) nadal jestem twierdzenia, ze technika nas zamiast pchac do przodu - cofa.. wiekszosc z nas slucha mp3 w ok. 192kbps. 320 kbps to juz naprawde niezly wynik, a od 320 kbps do formatow bezstratnych niestety jeszcze dluga droga:/

no ale to offtopic.. czy uwazacie, ze ori radio jest wystarczajaco dobre jakosciowo, by podpiac pod nia zmieniarke cd?
Pozdr
Awatar użytkownika
Siara_nh
Posty: 68
Rejestracja: pn gru 11, 2006 10:22 am

Post autor: Siara_nh »

Witam jeśli chodzi o audio to już się troche bawiłem w xj40, teraz dopieszczam x300...co do radia, to nie polecam oryginalnego lepiej zainwestować w dobrą jednostkę grającą...co do głośników to zależy jak bardzo chcesz sie posunąć z przeróbkami....jeśli nie chcesz za bardzo kombinować to w drzwi wsadź sobie dobre głośniczki , ja wsadzałem blaupnkta elegancko pasowały, mam nawet na sprzedaż,długo na nich nie pojeździłem bo auto niestety rozbite,wygłuszać drzwi nie ma sensu bo z takich głośniczków małych to się wiele nie wyciagnie(mówie o niskich tonach), ale jako dopieszczenie proponuje (ja tak zrobiłem u siebie) pod tylną kanapę wsadzić dwa głośniki 16cm niskotonowe , można by je podłączyć pod wzmacniacz, kondensator też by nie zawadził (ja takie rozwiązanie miałem u siebie i gało całkiem przyzwoicie)...zmiana kabli też by sie przydała...jaguary mające zestaw Harman Kardon , miały wbudowany subwoofer w tylną pułkę więc wszystko zależy jak bardzo chcesz sie posunąć z przeróbkami..wprawdzie wielkim znawcą nie jestem ale trochę przy moim kombinował więc jak coś to służę radą
pozdrawiam
grochu70
Posty: 30
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 8:56 pm

Post autor: grochu70 »

co prawda nie w xj , ale w swoim s-type wymienilem firmowe radio oraz glosniki w drzwiach z przodu i z tylu na 2 zestawy odseparowanych 16cm i musze powiedziec , ze stosunkowo niskim kosztem zdecydowanie poprawilem jakosc dzwieku ( nie jest to filharmonia ale nie taki byl moj zamiar ) :)
Awatar użytkownika
ovo
Posty: 649
Rejestracja: czw paź 30, 2008 10:34 pm

Post autor: ovo »

Witam,
Ja niedawno w 40-stce dokonałem, pewnie dla większości kolegów profanacji, wymiany radia z odtw kasetowym i zmieniarką w bagażniku na zwykłe radio z MP3 i po podłączeniu do firmowych głośników przyznać muszę że gra bardzo przyzwoicie.
Myślę ze jeśli ktoś nie ma ucha Pendereckiego to taka jakość dźwięku jest w pełni wystarczająca.
Nie musze juz wozić worka płyt przegrywanych na kompie w najwolniejszym trybie aby pociągnęła je zmieniarka sprzed 17 lat, a antenka dumnie nadal się wysuwa i pręży jak w nowym XK którego także wyposażyli w tą chyba juz ikonę sprzętu nagłośnieniowego Jaga.
Moj spec od radia powiedział iż aby przy wymianie radia na nowe kierować się tylko 2 firmami gdyż ich odbiorniki maja wbudowane wzmacniacze i przez to stare głośniki w kotkach nadal ładnie brzmią. Te firmy to Alpine i Pionieer.
Awatar użytkownika
xjs
Posty: 44
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 9:36 pm

Post autor: xjs »

Pewnie Mnie wyśmiejecie w IIIser założyłem fajnego PIONEER DEH-P77MP na oryginalne głośniki z 85 roku do tego Subwoofer Phonocar z oddzielnym wzmacniaczem Alpine wszystkie kabelki nowe i sam Jestem w szoku.Kilka osób twierdziło że to jest bez sensu ale gra nieźle.Chyba że sobie wmawiam ale to możecie określić sami przy najbliższym spotkaniu.
XJS 2+2 CONV 4,0 94 USA
XJ6 4,2 85 USA
Awatar użytkownika
ovo
Posty: 649
Rejestracja: czw paź 30, 2008 10:34 pm

Post autor: ovo »

Mnie każdy spec mówi że nawet w sprzęcie domowym najważniejsze są głośniki a te w kotach naprawdę mają dobre brzmienie więc wierzę że u XJS-a musi zajebiście grać.
Obyś tylko nie wkładał amortyzatorów pneumatycznych które w rytm muzy..... ojej nie chce już pisać bo sobie wyobraziłem :bounce: :sunny: :tongue:
Papatkiole
Posty: 656
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 9:40 pm

Post autor: Papatkiole »

potwierdzam wypowiedź kolegi ovo, jechałem, słuchałem i potwierdzam, gra naprawdę przyzwoicie :thumright:

P.S. ciekawi mnie jaki jest dzwięk subwoofera w bagazniku w tej serii?!
P.S.2 pneumatyczne zawieszenie jest cool, moze nie w jagu ale... kto wie. Może kiedyś ktoś przyjdzie na jakis spocik kotkiem z takim "dodatkiem"
Awatar użytkownika
suchorz
Posty: 145
Rejestracja: sob lis 17, 2012 10:09 pm

Post autor: suchorz »

Jestem właśnie na etapie zmiany audio w XJ40.
Radio zmieniłem na JVC KD-X50BTE z bluetooth i USB, bez CD.
Fabryczne głośniki Philips, przód 8 Ohm, średnicy 87mm, to porażka.
Zamówiłem już HELIX ESPRIT E4X 10cm, bo większe się nie zmieszczą.
Głośnik nawet najlepsze ale średnicy zalednie 10cm nie zapewnią dobrego dźwięku, więc w bagażniku zawita subwoofer Infinity średnicy 30cm, zasilany wzmacniaczem 1 kanałowym Hifonix Titan.
Daimler 3,6L 89r - był
Jeep Comanche 4,0
T&S Serwis i modyfikacje aut 4x4, montaż LPG
Jarek-Jerryjag
Posty: 2960
Rejestracja: sob lut 03, 2007 5:38 am

Post autor: Jarek-Jerryjag »

suchorz pisze:więc w bagażniku zawita subwoofer Infinity średnicy 30cm
tylko przenieść zbiornik paliwa pod siedzenia bo za bardzo będę tłumił dźwięk :bigsmurf: pamiętaj tez o tych głośnikach pod tylną kanapą one to najczęściej popękane i dają dźwięk taki jak ten sub w bagażniku !
Awatar użytkownika
suchorz
Posty: 145
Rejestracja: sob lis 17, 2012 10:09 pm

Post autor: suchorz »

Głośniki pod kanapą już zmieniłem, choć były całe, ale są 6 Ohm, więc nie miały prawa grać za dobrze, skoro radio jest 4 Ohm.
Głośniki w drzwiach są 8 Ohm.
Nie wiem kto to wymyślił.

Jeszcze nie spotkałem się z czymś takim.
Daimler 3,6L 89r - był
Jeep Comanche 4,0
T&S Serwis i modyfikacje aut 4x4, montaż LPG
Awatar użytkownika
V12
admin
admin
Posty: 3342
Rejestracja: śr sie 30, 2006 2:54 pm

Post autor: V12 »

No coż, sprzęt audio w XJ40 nigdy nie grzeszył nadzwyczajną jakością, choć w połowie lat 80-tych mógł wydawać się całkowicie wystarczający.
JAGUAR CZĘŚCI XK120 XK140 Daimler DS420 E-TYPE MK2 XJS XJR-S XJ40 X300 X308 XJ6 XJ12 XK8 XKR S-TYPE X-TYPE XJ X350 XF F-TYPE XE F-PACE E-PACE I-PACE tel. 506 11 22 04 https://v12.com.pl
Awatar użytkownika
suchorz
Posty: 145
Rejestracja: sob lis 17, 2012 10:09 pm

Post autor: suchorz »

Takie życie, głośniki mają ponad 20 lat już, wymagania też sa wyższe.

Zrobię dobre audio, ale tak żeby nic nie było widać, bo nie chcę psuć auta.

Dzisiaj zamontowałem małe woofery pod kanapą i już jest różnica.
Po świętach zmienię głośniki w drzwiach i ju będzie całkiem ok.
Zostanie tylko skrzynka do bagażnika, ale to już po skończeniu porządków z bagażnikiem, bo ciągle leci mi woda. :mrgreen:
Daimler 3,6L 89r - był
Jeep Comanche 4,0
T&S Serwis i modyfikacje aut 4x4, montaż LPG
ODPOWIEDZ