[XJS] układ wydechowy

Moderator: V12

Funkster
Posty: 22
Rejestracja: sob paź 31, 2009 11:06 am

[XJS] układ wydechowy

Post autor: Funkster »

Szanowni,

Kolejna prośba o radę, tym razem w zakresie wydechu. Kot mój ma układ w dość dobrym stanie, ale jest w nim kilka rzeczy wymagających poprawy. Trapi mnie obecnie pospolite, przepraszam za słowo, pierdzenie w części przedniej i nieco mniej pospolite zdudnienia w części nieokreślonej. Pierwsza przypadłość jest jak mniemam pochodną jakiegoś elementu łączącego, bo raz jest a raz jej nie ma, lubi też zmienić swoją intensywność. Pewnie dość łatwo ogranę ten temat gdy zobaczę kota od dołu. Bardziej martwi mnie drugi efekt akustyczny. Pojawia się zwykle przy wyższej prędkości obrotowej, łatwo usłyszeć go jadąc np 120 km/h. Brzmi to tak jakby w którymś z katalizatorów/tłumików był ograniczony przepływ strumienia gazów. Pytanie moje zmierza do tego jak skonstruowane są przytoczone elementy.

1.Czy ceramika katalizatora znajduje się jedynie w tych dwóch gruszkach downpipu, czy też jeszcze poniżej nich?
2. Czy można wydłubać zawartość katalizatora nie narażając się na brzęczenia?
3. Czy tłumiki środkowe mają budowę absorbcyją (wełna, silentex, etc) czy też refleksyjną (znoszenie się fal akustycznych) czy też mieszaną?
4. Jak wyżej tylko odnośnie tłumików tylnych?
5. Czy jest coś typowego co potrafi dudnić w wydechu XJS?

Mam na koncie trochę doświadczeń w eksperymentach z układami wydechowymi w Alfach Romeo, które nauczyły mnie, że w tym temacie bardzo łatwo o błąd. Liczę więc, że pomożecie.
Pozdrawiam,

Tomek

Jaguar XJS 4.0 MY90
Jaguar X-type 2.5 MY06
Funkster
Posty: 22
Rejestracja: sob paź 31, 2009 11:06 am

Post autor: Funkster »

Zapomniałem o ważnej rzeczy: czasami łapię FF23, co może pasować do koncepcji "przytkania"
Pozdrawiam,

Tomek

Jaguar XJS 4.0 MY90
Jaguar X-type 2.5 MY06
ODPOWIEDZ