przednie lampy .

Moderator: V12

Jarek-Jerryjag
Posty: 2960
Rejestracja: sob lut 03, 2007 5:38 am

przednie lampy .

Post autor: Jarek-Jerryjag »

obserwując XJS w USA. Były stosowane we wczesniejszych modelach podwójne lampy .
po liftingu wprowadzono lampy przypominające europejskie ( ale oczywiście bija na wprost)problem jest z tymi lampami ze ich juz nie produkuje !
postanowiłem przymierzyć starsze lampy do nowszego modelu !
pasują bez problemu ,nawet maja nakrętki aby te stare zamocować !
http://img96.imageshack.us/slideshow/we ... n5800a.jpg
ponieważ kupione auto mam z Arizony to jak widać potrzebuje lakier bo Słonce zrobiło swoje ! zastanawiam sie czy nie pomalować obwódki w kolo lamp na ten sam kolor co cale auto ( aktualnie jest pochromowana)!
wiele osób w Europie stosuje tego typu zamianę ( jak slyszalem lampy pasują od Poloneza) !
Jarek-Jerryjag
Posty: 2960
Rejestracja: sob lut 03, 2007 5:38 am

Post autor: Jarek-Jerryjag »

znowu wziąłem się za przeróbkę tych lamp prawie wszystko zrobiłem ale problem wyszedł z lampami postojowymi !'
w nowych modelach lampy te są wsadzone pod klosze lamp głównych ! w starych zrobiono lampy parkingowe w lampach z migaczami !
nie chcąc niszczyć starych wiązek przewodów ( lamp głównych szukałem kostki typu Sumitomo 4 przewodowej i kostki do lampy migaczy( Koito) trzy przewodowej !( aby zrobić oświetlenie parkingowe w migaczu )
nie wiem jak Jaguar wpadł na pomysł stosowania tych kostek typu Sumitomo i Koito !
tylko w modelach xjs z 1994-1996 !
ale ponieważ kostki te były Japońskie zacząłem oglądać auta japońskie z lat 80 -90 !
i eureka Sumitomo można znaleźć w Toyocie Camry z lat 90 a Koito w Nissanach początku lat 90.
wszystko podłączyłem działa na 100% - niebawem prześle zdjęcia! :cheers:
Awatar użytkownika
tkp15
Posty: 401
Rejestracja: czw sie 13, 2009 12:58 pm

Post autor: tkp15 »

Po raz kolejny przekonujemy się że Polak potrafi ,
a zagranicą 2x więcej, bo ma 4x więcej możliwości :-)
Jarek-Jerryjag
Posty: 2960
Rejestracja: sob lut 03, 2007 5:38 am

Post autor: Jarek-Jerryjag »

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
tak wyglądają oryginalne przewody do lampy pojedynczej obok jest mała lampka parkingowa !( ta co trochę z komplikowała idee zrobienia lamp podwójnych.

Obrazek
kostka od oryginalnego migacza to Koito miałem dość duzy problem ze znalezieniem kostki pasującej do niej ale przez przypadek i małą modyfikacje dopasowałem Sumitomo dwu przewodową z Toyoty ! :bounce:
co do przewodów w późniejszych modelach xjs przewody są cieńsze pozwalające na 10 amper ( czyli na około 130 Watt żarówki czyli jeśli chcemy mocniejsze to lepiej zastosować przekaźnik ( będę nad tym pracował) :scratch:

zapomniałem dodać ze założeniem moim było zastosowanie kostek i innych części elektrycznych ,które zawsze pozwalają wrócić do oryginalnego wyglądu ( bez cięcia i niszczenia oryginałów)
ODPOWIEDZ