drzwi x300, x308

Moderator: V12

Jarek-Jerryjag
Posty: 2960
Rejestracja: sob lut 03, 2007 5:38 am

drzwi x300, x308

Post autor: Jarek-Jerryjag »

czy ktoś miał problem z otwieranie drzwi i słyszał dziwne odgłosy przy zawiasach -ograniczniku otwierania drzwi (drzwi kerowcy) . to zgroza co zrobił jaguar z drzwiami i ogranicznikiem . moze większość z was nie ma problemu bo mało ma przejechanych kilometrów ?
po 10 latach i okolo 160tys km. zaczynają drzwi przy otwieraniu robić dziwne dzięki jakby coś sie łamało metal obcierał metal.
zgroza ogranicznik jest dokręcony do blachy w drzwiach bez żadnych wzmocnień .
po pewnym czasie blacha w drzwiach pęka i ogranicznik wali gdzie popadnie .
co warto zrobić : wyjąc gąbkę i dojść do śrub mocujących ogranicznik . zbudować podkładkę ( niebawem zrobię zdjęcia i wymiary ) i wzmocnić blachę w drzwiach .
Awatar użytkownika
Papryk
Posty: 713
Rejestracja: czw paź 09, 2008 8:57 pm

Post autor: Papryk »

Nie wiem jak to jest z x300 i 308, nie mam takiego w tej chwili ale... wczorja spotkało mnie cos niemiłego z drzwiami od S typa 3.0. Podjechałem pod brame wjazdowa, auto zatrzymałem w poprzek drogi,wyszedłem aby otworzyć brame. Drzwi się zatrzasnęły i koniec. Auto na chodzie,skrzynia na P, nie mozna wejśc do środka stoi w poprzek drogi.
Jarek-Jerryjag
Posty: 2960
Rejestracja: sob lut 03, 2007 5:38 am

Post autor: Jarek-Jerryjag »

pamiętam jak mechanikowi tak się auto zamknęło. musieliśmy podważyć ramę okna i długim drutem dojść do klamki wewnątrz. ( dlatego warto mieć drugi wycięty kluch nawet bez chipa i trzymać w domu .
Awatar użytkownika
macho
Posty: 100
Rejestracja: pn mar 16, 2009 10:21 am

Post autor: macho »

U mnie coś takiego zaczęło się dziać w x308. Faktycznie dźwięk taki, że wstyd z auta wysiadać. W przyszłym tygodniu jestem umówiony z mechanikiem.
Z tym że u mnie drzwi wytrzymały 320 tys. km. Może poprzedni właściciel robił tylko długie trasy i rzadko je używał.
Jaguar X308 01r. 3,2l
Jarek-Jerryjag
Posty: 2960
Rejestracja: sob lut 03, 2007 5:38 am

Post autor: Jarek-Jerryjag »

ta podkładka wygląda tak
http://www.ebay.com/itm/Door-Check-Rein ... es&vxp=mtr
ja robię z grubej blachy 2mm -3mm.
najpierw trzeba ogranicznik odkręcić . i wyjąć z drzwi ,wyprostować blachę w drzwiach . wstawić ogranicznik od zewnątrz wstawić nowa podkładkę i zakręcić nakrętkami . łatwo zgubić nakrętki mogą wpaść w drzwi i juz nie do wyjęcia . ja używam magnet do naprowadzenia nakrętek .
good lock .
ODPOWIEDZ