[XJ40] "Światła dzienne".

Moderator: V12

XJSC
Posty: 122
Rejestracja: wt wrz 12, 2006 8:00 pm

[XJ40] "Światła dzienne".

Post autor: XJSC »

Aby ułatwić życie sobie i innym użytkownikom jaguarów zastosowałem proste rozwiązanie do samoczynnego włączania świateł mijania.
Kierowałem się przede wszystkim prostotą wykonania , funkcjonalnością i niezawodnością.
Podstawowe funkcje układu , który zamontowałem (dotyczy samochodów z automatyczną skrzynią biegów):
- światła włączane są wyłącznie w sytuacji, gdy przekręcony jest kluczyk i pozycja dźwigni biegów jest inna niż Park.( w pozycji park światła są wyłączone, a więc po długiej jeździe możemy doładować akumulator)
Ponieważ wielu użytkowników jeździ dużo po mieście , więc akumulator musi mieć szansę na doładowanie
W modelach XJ40 86-92 należy zamontować przy drążku zmiany biegów mikro przełącznik ( foto 1), idealnie do tego celu nadaje się przełącznik wraz z metalowym korpusem z XJ40 93,94 ( tam przełącznik jest używany do blokowania dźwigni zmiany biegów). Przełącznik łączymy długim przewodem zgodnie ze schematem ( foto2.) i gotowe. Przy okazji manipulacji przy drążku zmiany biegów warto go oczyścić i nasmarować smarem do plastiku.
Użytkownicy modelu z roku 93, 94 , którym jeszcze działa blokada dźwigni zmiany biegów będą musieli wymienić mikroprzełącznik jednostykowy na dwustykowy. Jeżeli blokada jest już uszkodzona wykorzystujemy przełącznik do świateł.

Ważne!!!
Jeżeli są chętni na układ automatycznych świateł do manualnego Jaguara, proszę o informację!

Obrazek

Obrazek

Obrazek
XJSC V12
jdef90
Posty: 77
Rejestracja: sob sty 06, 2007 7:53 pm

Post autor: jdef90 »

jako ciekawostka :)

w x350 temat traktuje się nieco inaczej...

na ekranie dotykowym znajdujemy ustawienia pojazdu.
szukamy polecenia "Day lights"
zmieniamy ustawienie na "ON"

czynność ta skutkuje każdorazowym zapaleniem świateł gdy drążek zmiany biegów pojawi się w pozycji D i dalej...

oczywiście gdy uruchamiam auto rano, przejeżdżam 3 metry i staję czekając na kogoś, gdy wrzucam P, światła gasną, tak samo gdy używam wstecznego...

nie jest to zbyt zdrowe dla ksenonów..
"rzeczywistość pozostanie rzeczywistością nawet wtedy, gdy przestaniesz w nią wierzyć"
ODPOWIEDZ