Pneumatyczne podłączenie ECU w XJS V12 5,3 HE

Moderator: V12

ODPOWIEDZ
Jaguar1982
Posty: 3
Rejestracja: pt lut 02, 2018 2:59 pm

Pneumatyczne podłączenie ECU w XJS V12 5,3 HE

Post autor: Jaguar1982 »

Witam.
Proszę o podanie gdzie powinien być podłączony w komorze silnika wężyk od ECU w silniku V12 5,3HE dla roczników 1982 i 1983r. Może ktoś dysponuje schematem i może się podzielić jak przebiegają te wszystkie podłączenia pneumatyczne dla tych wszystkich wężyków podciśnienia do tego silnika w wersji europejskiej. Podczas wymiany świec zauważyłem, że przy aparacie zapłonowym na rurce przyspieszacza jest założony wężyk około 15cm, który jest zaślepiony. Auto było kupione z takim zaślepieniem przyspieszacza ale uważam, że nie jest to zrobione przez producenta tylko zostało to założone przez poprzedniego właściciela tylko nie wiem czemu to miało służyć. Może ktoś z kolegów z czymś takim się spotkał i chciałby o tym napisać.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
V12
admin
admin
Posty: 3341
Rejestracja: śr sie 30, 2006 2:54 pm

Re: Pneumatyczne podłączenie ECU w XJS V12 5,3 HE

Post autor: V12 »

JAGUAR CZĘŚCI XK120 XK140 Daimler DS420 E-TYPE MK2 XJS XJR-S XJ40 X300 X308 XJ6 XJ12 XK8 XKR S-TYPE X-TYPE XJ X350 XF F-TYPE XE F-PACE E-PACE I-PACE tel. 506 11 22 04 https://v12.com.pl
Jarek-Jerryjag
Posty: 2960
Rejestracja: sob lut 03, 2007 5:38 am

Re: Pneumatyczne podłączenie ECU w XJS V12 5,3 HE

Post autor: Jarek-Jerryjag »

W xjs najczęściej jest waż podłączony na tylnej rurce łączącej lewy i prawy kolektor ssący . .Wąż Idze do rurki która leży koło skrzyni i wału za dochodzi przy zbiorniku paliwa i tam znowu jest wężem gumowym i przez tłumik łączy się z ECU.
W USA mieliśmy w latach 90 informacje od fabryki zęby sprawdzać połączenia tej rurki przy skrzyni . bo często połączenie było luźne i rurka biła w karoserię i wysyłając dziwne dźwięki . Na rurce jest metalowa klamra typu P i to było nitem do tunelu -karoserii domocowane . Czasami nit puszcza i rurka wali podczas jazdy.
Jaguar1982
Posty: 3
Rejestracja: pt lut 02, 2018 2:59 pm

Re: Pneumatyczne podłączenie ECU w XJS V12 5,3 HE

Post autor: Jaguar1982 »

Witam.
Dzięki za odpowiedź. Dzięki Waszym informacją udało mi się znaleźć tą końcówkę na rurce łączącej kolektory ssące do której ma być podłączone ECU. Nie było jej widać od góry a przewód gumowy był na tyle za krótki, że miałem problem gdzie to należało podłączyć. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ