[X300]Jak odnowić pokrywę klawiatury R6

Moderator: V12

ODPOWIEDZ
qlee
Posty: 127
Rejestracja: śr gru 06, 2006 2:14 pm

[X300]Jak odnowić pokrywę klawiatury R6

Post autor: qlee »

Witam,

Ma ktoś pomysł jak odnowić pokrywę klawiatury w X300 ? Tak żeby wyglądała jak w oryginale lub podobnie. Górna osłona cewek to plastik, a reszta ? To aluminium ? Moza to wypiaskować, polakierować proszkowo ? Generalnie potraktować tak samo jak felgi ?

pozdrawiam
Grzegorz
"...we shall fight on the beaches, we shall fight on the landing grounds, we shall fight in the fields and in the streets, we shall fight in the hills; we shall never surrender..."
Papatkiole
Posty: 656
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 9:40 pm

Post autor: Papatkiole »

jak dla mnie to sam sobie odpowiedziałeś :)
lepszego rozwiązania nie widzę, plastikowe elementy też dać do lakiernika żeby odpwoiedni podkład dał pod lakier na plastiki i wszystko jak z fabryki ;)
Bawienie się samemu może tylko popsuć wizerunek całego auta, koszta nie będą wielkie, a efekt cieszyć będzie oko i serce
Awatar użytkownika
V12
admin
admin
Posty: 3342
Rejestracja: śr sie 30, 2006 2:54 pm

Post autor: V12 »

Pokrywa jest z magnezu, więc piaskować nie radzę. Można by szkiełkować, ale nie mam pomysłu jak zabezpieczyć przed pyłem tłumik płomieni, który jest przynitowany na stałe do spodu pokrywy. Myślę, że czeka Cię ręczna robota wodnym papierem ściernym. Wżery należy zaszpachlować i przygotować całość do malowania, jak zwykły element blacharski. 1 sobotnie popołudnie powinno wystarczyć ;)
JAGUAR CZĘŚCI XK120 XK140 Daimler DS420 E-TYPE MK2 XJS XJR-S XJ40 X300 X308 XJ6 XJ12 XK8 XKR S-TYPE X-TYPE XJ X350 XF F-TYPE XE F-PACE E-PACE I-PACE tel. 506 11 22 04 https://v12.com.pl
qlee
Posty: 127
Rejestracja: śr gru 06, 2006 2:14 pm

Post autor: qlee »

Czy aby szpachla nie odpadnie przy wyższych temperaturach ?
"...we shall fight on the beaches, we shall fight on the landing grounds, we shall fight in the fields and in the streets, we shall fight in the hills; we shall never surrender..."
Papatkiole
Posty: 656
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 9:40 pm

Post autor: Papatkiole »

V12 pisze:Pokrywa jest z magnezu, więc piaskować nie radzę.
No to mnie zaskoczyłeś, cóż człowiek sie uczy całe życie ;)
Awatar użytkownika
V12
admin
admin
Posty: 3342
Rejestracja: śr sie 30, 2006 2:54 pm

Post autor: V12 »

Stosuje się punktowo szpachlę z dodatkiem aluminium, nie powinna się odparzyć.
JAGUAR CZĘŚCI XK120 XK140 Daimler DS420 E-TYPE MK2 XJS XJR-S XJ40 X300 X308 XJ6 XJ12 XK8 XKR S-TYPE X-TYPE XJ X350 XF F-TYPE XE F-PACE E-PACE I-PACE tel. 506 11 22 04 https://v12.com.pl
qlee
Posty: 127
Rejestracja: śr gru 06, 2006 2:14 pm

Post autor: qlee »

Dziękuje i pozdrawiam
"...we shall fight on the beaches, we shall fight on the landing grounds, we shall fight in the fields and in the streets, we shall fight in the hills; we shall never surrender..."
Jarek-Jerryjag
Posty: 2960
Rejestracja: sob lut 03, 2007 5:38 am

Post autor: Jarek-Jerryjag »

z tymi pokrywami to nie tylko problem w USA widzę ze i w Europie !
ostatnio zacząłem oglądać pokrywanie równych rzeczy ( jakby kalkomaniami) (water print)
chce w to wejść i zobaczymy co z naszymi pokrywami!
swego czsu Jaguar wyprzedawał głowice do X300 zwykłych i z doładowaniem za niecałe $300 Kupiłem trzy dwie do XJR i jedną do zwykłego silnika !
nowe pokrywy chodzą po 250, 300 dolców ,tak ze już dwóch pokryw nie mam !
V12 -
Pokrywa jest z magnezu, więc piaskować nie radzę!
dlaczego ?
ja dałem do piaskowania wyszła jak zabrudzone aluminium teraz myślę co z tym zrobić ale jak piszesz drugim razem zrobię szkiełkowanie ( dobrze ze napisałeś ze to Magnesium juz chciałem oddać do polerowania !!! to co pisze Papatkiole
"No to mnie zaskoczyłeś, cóż człowiek sie uczy całe życie "
qlee
Posty: 127
Rejestracja: śr gru 06, 2006 2:14 pm

Post autor: qlee »

Witam,

Jeszcze jedno uzupełniające pytanie.
A co z osłoną wtryskiwaczy ( chyba wtryskiwaczy :)) To jest ten sam materiał co pokrywa zaworów ?
Czy nowe pokrywy nie są już wogóle dostępne?

pozdrawiam
Grzegorz
Ostatnio zmieniony czw sty 01, 1970 1:00 am przez qlee, łącznie zmieniany 1 raz.
"...we shall fight on the beaches, we shall fight on the landing grounds, we shall fight in the fields and in the streets, we shall fight in the hills; we shall never surrender..."
Awatar użytkownika
V12
admin
admin
Posty: 3342
Rejestracja: śr sie 30, 2006 2:54 pm

Post autor: V12 »

Nowe pokrywy zaworów są nieosiągalne, a plastikowe pokrywy cewek i listwy wtryskowej są dostępne (choć nie wszystke rodzaje).
JAGUAR CZĘŚCI XK120 XK140 Daimler DS420 E-TYPE MK2 XJS XJR-S XJ40 X300 X308 XJ6 XJ12 XK8 XKR S-TYPE X-TYPE XJ X350 XF F-TYPE XE F-PACE E-PACE I-PACE tel. 506 11 22 04 https://v12.com.pl
Jarek-Jerryjag
Posty: 2960
Rejestracja: sob lut 03, 2007 5:38 am

Post autor: Jarek-Jerryjag »

odświeżam temat wczoraj odebrałem pokrywę od firmy która poleruje różnego rodzaju metale!!!
zrobili dobra robotę ale na chwilę . Rozmawiałem z pracownikiem ktory to robił (duze doświadczenie w metalach)
powiedział ze magnesium ma w sobie ten problem ze "wychodzą z nich gazy", i jak przyłożyć sie do silnika to podczas ciepła zaczną powstawać plamy !!!
sprawa druga jesli pomalujemy farbą lub innym środkiem to zaczną powstawać bąble .
Jak na oryginałach bo magnesium " zaczyna oddychać"
nie wiem czy to prawda ale patrząc na oryginały zaczynam w to wierzyć
http://yfrog.com/6g7ebay023jx
wkręcę tą pokrywę do ślinika i zobacze co i jak zareaguje - napiszę
PS. nic nie będę kładł na pokrywę ( czyli nie będę niczym malował)
pokrywy cewek i wtryskiwaczy były plastykowe - z nimi nie ma tak dużego problemu
czyba ze z literami na pokrywie "Jaguar" były zielone i czerwone w XJR i one tracą kolor.
Awatar użytkownika
V12
admin
admin
Posty: 3342
Rejestracja: śr sie 30, 2006 2:54 pm

Post autor: V12 »

Extra polerka!
JAGUAR CZĘŚCI XK120 XK140 Daimler DS420 E-TYPE MK2 XJS XJR-S XJ40 X300 X308 XJ6 XJ12 XK8 XKR S-TYPE X-TYPE XJ X350 XF F-TYPE XE F-PACE E-PACE I-PACE tel. 506 11 22 04 https://v12.com.pl
qlee
Posty: 127
Rejestracja: śr gru 06, 2006 2:14 pm

Post autor: qlee »

Pięknie !
"...we shall fight on the beaches, we shall fight on the landing grounds, we shall fight in the fields and in the streets, we shall fight in the hills; we shall never surrender..."
ODPOWIEDZ