[XJS] czujnik poziomu paliwa 4.0

Moderator: V12

ODPOWIEDZ
eclips
Posty: 36
Rejestracja: czw sie 11, 2011 1:52 pm

[XJS] czujnik poziomu paliwa 4.0

Post autor: eclips »

Witam
W nowym xjs mam uszkodzony czujnik poziomu paliwa ( chyba pływak)
Czasami lekko drgnie po zatankowaniu prawie na full
Rozebrałam trochę bagażnika (xjs cabrio) i kto podpowie jak sprawdzić czy działa pływak jak jego wyjąc itd
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jarek-Jerryjag
Posty: 2960
Rejestracja: sob lut 03, 2007 5:38 am

Re: [XJS] czujnik poziomu paliwa 4.0

Post autor: Jarek-Jerryjag »

po odłączeniu przewodów możesz je razem zmostkwać . I jak przekręcisz kluczyk i pokaże ze zbiornik na zegarach jest pełny to masz problem z pływakiem w zbiorniku . Możesz wykręcić obrączkę trzymającą czujnik ale jesli masz 1/3 benzyny w zbiorniku . Czyli lekko odkręcasz i luzujesz czujnik jak zaczyna benzyna ciec to zalecasz . i ściągasz przez główny wlew.
Po wyjęciu czujnika dobrze sprawdz drogę węglową czy nie ma przerw i nie jest bardzo wytarta . Potem sprawdz połączenie lutowanie tej ścieżki z metalowymi końcówkami . Możesz użyć omometra .
Ja prawie z każdym czajnikiem walczę jednak tutaj to do benzyny leja etanol ponad 10 procent i jak nie pompa to czujnik . teraz walczę z pompa od 1994 xjs .
eclips
Posty: 36
Rejestracja: czw sie 11, 2011 1:52 pm

Re: [XJS] czujnik poziomu paliwa 4.0

Post autor: eclips »

Wczoraj wyjąłem pływak ,oczyściłem podgiełem i działa
Ale dzięki za pomoc
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
eclips
Posty: 36
Rejestracja: czw sie 11, 2011 1:52 pm

Re: [XJS] czujnik poziomu paliwa 4.0

Post autor: eclips »

jaki olej dolac aby uzupełnić niski stan oleju w pompie od dachu xjs cabrio ?
Jarek-Jerryjag
Posty: 2960
Rejestracja: sob lut 03, 2007 5:38 am

Re: [XJS] czujnik poziomu paliwa 4.0

Post autor: Jarek-Jerryjag »

sprawdz jaki kolor masz w systemie. Jaguar zalecał hydrauliczny olej Univis J13.
Z olejem tak jak do wspomaganie kierownicy były różne kontrowersje . Jaguara używał oleju transmisyjnego dexton 3 i było wszystko ok ale wiele fabryk urywało różnych hydraulicznych płynów a nie oleju do transmisji . Pisze o wspomaganiu do kierownicy .
Jeśli masz kolor czerwony to moze być dextron ze ktoś zamienił ale jeśli masz czysty przezroczysty to jest hydrauliczny olej ( moze być ciemniejszy )
Poszukaj na googlach Univis J13 . Nie radzę mieszać różnych płynów dextron z Univis bo moze spowodować wyciek .
Awatar użytkownika
V12
admin
admin
Posty: 3341
Rejestracja: śr sie 30, 2006 2:54 pm

Re: [XJS] czujnik poziomu paliwa 4.0

Post autor: V12 »

Febi 06161 podobno dobrze się sprawdza w hydraulice dachu, łatwo dostępny i niedrogi.
JAGUAR CZĘŚCI XK120 XK140 Daimler DS420 E-TYPE MK2 XJS XJR-S XJ40 X300 X308 XJ6 XJ12 XK8 XKR S-TYPE X-TYPE XJ X350 XF F-TYPE XE F-PACE E-PACE I-PACE tel. 506 11 22 04 https://v12.com.pl
eclips
Posty: 36
Rejestracja: czw sie 11, 2011 1:52 pm

Re: [XJS] czujnik poziomu paliwa 4.0

Post autor: eclips »

dzięki za informacje
mam czysty przezroczysty i teraz pytanie czy moge zmieszac z febi który jest zielony ?
ten Univis J13 jest tylko w bankach o sporej pojemnosci a ja potrzebuje 0,5 l i to bedzie spory zapas
może dolac olej hydrauliczny aby tylko był w podobnym kolorze,w mercedesie sl w cabrio do hydrauliki dachu używam FEBI ZH-M ZHM
ODPOWIEDZ