[XJ40] 4.0 świeci się kontrolka ciśnienia oleju

Moderator: V12

ODPOWIEDZ
hucken
Posty: 232
Rejestracja: pt lip 13, 2012 5:53 pm

[XJ40] 4.0 świeci się kontrolka ciśnienia oleju

Post autor: hucken »

Witam wszystkich po długiej przerwie w mojej obecności tutaj. Moja 3 Seria V12 nadal się robi. XJR sprzedałem. Ale kupiłem Daimlera 4,0 z 1990 roku i będę go robił dla syna. Auto dość zaniedbane, długo stało, ale za to blacharsko idealne. Prawie kompletnie bez oznak korozji. Ale do rzeczy.
PO zakupie silnik sobie normalnie w miarę pracował, autem jeździłem. Wymieniłem wszystkie płyny i oleje, a ostatnio mechanik wymieniał mi oba blowery i robił drobne poprawki w instalacji elektrycznej jak światła, itp.
W niedzielę odpaliłem auto, które stoi w nieogrzewanym blaszaku i niestety nie zgasła mi lampka ciśnienia oleju. Świeci się cały czas. Myślałem, że może spory mróz kociakowi zaszkodził, więc postawiłem go w garażu ogrzewanym, by się biedactwo ogrzało. Niestety, nie pomogło.
Nie wiem, czy faktycznie silnik nie łapie ciśnienia oleju, czy jest to jakiś błąd wynikający z uszkodzenia czujnika lub jakiegoś elementu instalacji elektrycznej. Wiem, że ma ona swoje humory.
Do mechanika mam 800 metrów. Ale jeśli faktycznie nie ma smarowania, to już i tak za daleko, autem dojechać.
Czy jest jakiś sposób na sprawdzenie, czy auto faktycznie ma smarowanie?
Albo jak ewentualnie sprawdzić poprawność działania czujnika ciśnienia oleju? Wskaźnik zegarowy też nie rusza się.
Podpowiedzcie coś. Mam w razie czego dużo części i cały silnik 3,2, z którego mogę coś zapożyczyć do sprawdzenia.
Awatar użytkownika
V12
admin
admin
Posty: 3342
Rejestracja: śr sie 30, 2006 2:54 pm

Re: [XJ40] 4.0 świeci się kontrolka ciśnienia oleju

Post autor: V12 »

Uszkodzenia czujnika ciśnienia oleju są powszechnym problemem w tym modelu. Jeśli silnik pracuje cicho, panewki nie klepią, to jest spora szansa, że wina czujnika lub okablowania. Można go sprawdzić wkręcając manometr zamiast czujnika.
JAGUAR CZĘŚCI XK120 XK140 Daimler DS420 E-TYPE MK2 XJS XJR-S XJ40 X300 X308 XJ6 XJ12 XK8 XKR S-TYPE X-TYPE XJ X350 XF F-TYPE XE F-PACE E-PACE I-PACE tel. 506 11 22 04 https://v12.com.pl
hucken
Posty: 232
Rejestracja: pt lip 13, 2012 5:53 pm

Re: [XJ40] 4.0 świeci się kontrolka ciśnienia oleju

Post autor: hucken »

Chodzi cicho, więc też mam taką nadzieję, że to tylko czujnik.
Zakładam, że dostępny u Ciebie od reki i to nie za miliony, Krzysztof.
Czy w 3,2 jest taki sam? Jeśli tak to spróbuję dziś przełożyć.
Awatar użytkownika
V12
admin
admin
Posty: 3342
Rejestracja: śr sie 30, 2006 2:54 pm

Re: [XJ40] 4.0 świeci się kontrolka ciśnienia oleju

Post autor: V12 »

Od 3.2 pasuje, ale były 2 rodzaje - pełny odczyt ciśnienia i zerojedynkowy. Najpierw spróbuj podmienić czujnik.
JAGUAR CZĘŚCI XK120 XK140 Daimler DS420 E-TYPE MK2 XJS XJR-S XJ40 X300 X308 XJ6 XJ12 XK8 XKR S-TYPE X-TYPE XJ X350 XF F-TYPE XE F-PACE E-PACE I-PACE tel. 506 11 22 04 https://v12.com.pl
hucken
Posty: 232
Rejestracja: pt lip 13, 2012 5:53 pm

Re: [XJ40] 4.0 świeci się kontrolka ciśnienia oleju

Post autor: hucken »

Zdemontowałem z silnika 3,2, ale nie mam jak założyć bez kanału do mojego 4,0. Trudno go nawet zdemontować, bo nie ma jak podejść kluczem. Musiałem odkręcić filtr oleju wraz z podstawa mocująca go.
Mam pytanie, czy ten sam czujnik jest odpowiedzialny za czerwoną kontrolkę ciśnienia oleju oraz za wskaznik ciśnienia analogowy? Czy są to różne czujniki, umieszczone w róznych miejscach?
hucken
Posty: 232
Rejestracja: pt lip 13, 2012 5:53 pm

Re: [XJ40] 4.0 świeci się kontrolka ciśnienia oleju

Post autor: hucken »

Problem opanowałem. Za pomoc dziękuję.
Auto co prawda sprzedałem, ale będą inne.
ODPOWIEDZ