[XJ40] Jak ustawić aparat zapłonowy

Moderator: V12

ODPOWIEDZ
Jakub32
Posty: 2
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 5:38 pm

[XJ40] Jak ustawić aparat zapłonowy

Post autor: Jakub32 »

Witam z racji niewielkiego podcieku wymieniłem uszczelkę oraz oring od napinacza łańcucha rozrządu. Aby się do niej dostać zmuszony byłem zdjąć aparat zapłonowy. I teraz pytanie jak ustalić pozycję palca przy jego ponownym montażu. Dziękuję z góry za pomoc. Aha silnik 3,2.
Jarek-Jerryjag
Posty: 2960
Rejestracja: sob lut 03, 2007 5:38 am

Post autor: Jarek-Jerryjag »

Pierwsze musisz znaleźć na kole zamachowym mały trójkąt ktory powinien znajdować się na wysokości Strzałki po lewej stronie silnika (patrząc od atrapy.od dolu silnika)
wtedy montujesz aparat zapłonowy (prawdo podobnie masz slad jak byl dokręcony) a palec rozdzielacza powinien znajdować sie w polowie nacięcia na aparacie gdzie zazębia sie kopulke.palec chodzi jak wskazówki zegara czyli na końcu nacięcia ustawiasz palec. Jaguar ma specjalne narzędzie do ustawienia palca.jeśli bedziesz mial problem ze zrozumieniem to postaram zrobić zdjęcia .
Jakub32
Posty: 2
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 5:38 pm

Post autor: Jakub32 »

Dziękuję za odpowiedź, ale jeśli da radę dosłać do tego zdjęcia, prosiłbym bardzo. wiem, że mogłem zaznaczyć sobie położenie palca w stosunku do obudowy, ale teraz już za późno.
Jarek-Jerryjag
Posty: 2960
Rejestracja: sob lut 03, 2007 5:38 am

Post autor: Jarek-Jerryjag »

Zdjecja wyslalem na emaila
Jarek-Jerryjag
Posty: 2960
Rejestracja: sob lut 03, 2007 5:38 am

Re: [XJ40] Jak ustawić aparat zapłonowy

Post autor: Jarek-Jerryjag »

jest to ustawienia narzędzie które jag polecał :
https://www.ebay.com/itm/Jaguar-Churchi ... SwgbVdBj7g
. Na aparacie zapłonowym jest wycięcie jak się zakłada kopułkę. to narzędzie wchodzi w to nacięcie i na górze ustawia się palec . to jest jedno blisko drugiego wycięcia ale zdjęcia nie posiadam . w USA już coraz mniej czterdziestek . Jak znajcie na złomowisku to zrobię zdjęcie.
uki82
Posty: 1
Rejestracja: czw paź 15, 2020 5:01 pm

Re: [XJ40] Jak ustawić aparat zapłonowy

Post autor: uki82 »

dzieki za odpowiedź. Tymczasowo musiałem przerwać prace ale jesli ustawiałeś kiedyś palec względem nacięcia to spróbuję wrzucić zdjęcie i czy jesteś w stanie ocenić czy ok?
ODPOWIEDZ