PO1000

Moderator: V12

Jarek-Jerryjag
Posty: 2960
Rejestracja: sob lut 03, 2007 5:38 am

PO1000

Post autor: Jarek-Jerryjag »

Jaguar stosuje kod PO1000 .
co to jest i czemu służy.
Kod ten jest zawsze albo zastępuje go kod PO1111. Kod ten nie zapala check engine light.
Głównie potrzebny te kody sa dla mechaników i osób sprawdzających np emisje tych aut w USA. Zawsze jak odłączymy baterie i z powrotem ją podłączymy wychodzi kod PO1000 . gdy przejeździmy specjalną trasę , przy której główny sterownik w samochodzie sprawdzi wszystkie komponenty ze są OK ( 8 testów) wtedy Sterownik wyświetli PO1111.
W USA w wielu stanach gdzie wymagany jest test spalin , stanowiska sprawdzania emisji w autach po 2000 roku już nie sprawdzają wyziewów tylko podłączają skan do kostki OBD2 i sprawdzają tzw - Readiness Test -ready czyli jakby po ludzku pisać ,Czy testy w sterowniku są ukończone .
Teraz zaczyna się cyrk bo wiele osób często jeździ autem ale niekoniecznie mam możliwość przejechania tak aby ten test zrobić . Czytam na rożnych forach jak ludzie jeżdżą op 300-500 mil i testu nie mogą zaliczyć .
#1 to trzeba mieć w zbiorniku powyżej 1/4 ale nie więcej jak 3/4 benzyny w zbiorniku .
auto musi być zimne i teraz trzeba zrobić test :
stopniowo przyspieszać do 20-30 mil/godz
utrzymać tą szybkość przez 3 min.
zmniejszyć szybkość aż się zatrzymasz , trzymać auto na biegu jałowym prze 1 min
stopniowo przyspieszyć do 40-45 mil/godz utrzymać ta szybkość przez 5 minut użyć tempomat.
Wyłączyć tempomat i przyspieszyć do 55mil/godz i zeby silnik miał obroty 1700-2050.
zwolnić pedał przyspieszania na 6 sekund i potem przyspieszyć do 55mil/godz.
powtórzyć 7 razy,
potem przyspieszyć do 60 mil/godz i tak trzymać przez 30 sekund obroty 150-2300,
zmniejszyć szybkość do 35 mil/godz. tak trzymać szybkość przez 1 minutę i 15 sekund
obroty 1100-1900 trzymając cały czas lekko otwartą przepustnicę.
zatrzymać samochód i rozpędzać auto 6 razy od 0 do 10 mil/godzinę .
cały test zrobić na następny dzień czyli znowu od zimnego silnika.
Sprawdzać na skanie czy test jest ukończony gdy nie jechać jeszcze raz w następny dzień.

to jest chore , ja mam specjalnie wyznaczoną drogę i mogę to przejechać ale gdy coś nie tak z autem to w 100% wyświetla się check engine light i trzeba zreperować i znowu jeździć aż test Readiness napisze Ready .
Jak dobrze przeczytacie ten test to niech ktoś znajdzie drogę którą tam można jechać bez zatrzymania lub zrobienia przerwy. Najlepiej byłoby mieć swój tor wyścigowy .
Jarek-Jerryjag
Posty: 2960
Rejestracja: sob lut 03, 2007 5:38 am

Post autor: Jarek-Jerryjag »

http://magazynauto.interia.pl/kalkulato ... -predkosci
= jakby ktoś potrzebował przeliczyć mile na km.
ODPOWIEDZ