[S-TYPE] Po włączeniu nawiewu na szybę zaparowuje ale wieje

Moderator: V12

kamilbagno
Posty: 5
Rejestracja: pn maja 25, 2015 10:40 am

[S-TYPE] Po włączeniu nawiewu na szybę zaparowuje ale wieje

Post autor: kamilbagno »

Witam.
Mam S-type 2000 rok. Po włączeniu nawiewu (bez klimy) zaczynają parować szyby mocno, po załączeniu klimy odparowują. Tam mam w sumie 3 przyciski od szyb, może coś źle ustawiam. (narysowana szyba i dodatkowo F i R - czyli te F i R są od rozmrażania szyby rozumiem). Może być nieszczelny układ i wieje parą ale jak mówiłem po włączeniu przycisku AC para znika. Martwię się o zimę, bo nie bardzo z klimą jeździć :)
Ostatnio zmieniony czw sty 01, 1970 1:00 am przez kamilbagno, łącznie zmieniany 1 raz.
Jarek-Jerryjag
Posty: 2960
Rejestracja: sob lut 03, 2007 5:38 am

Post autor: Jarek-Jerryjag »

obudowa parownika powiniena mieć odprowadzenie wody ,może te wyloty sa zapchane. Jeśli jest gorąco i jest wilgoć sporo wody jest wyprowadzana z parownika na ziemię podczas używania A/C.
jednak jeśli pod autem nie nasz kałuży albo plamy wody do znaczy ze system zapchany. Każdy nawiew na szybę czy to gorąco czy zimno usunie z szyby zaparowanie. Sprawdź jak włączysz ogrzewanie.
możliwe tez jest ze w nagrzewnicy jest przeciek i wydostaje się płyn . Czy płynu nie ubywa w układzie chłodzącym ?
kamilbagno
Posty: 5
Rejestracja: pn maja 25, 2015 10:40 am

Post autor: kamilbagno »

Na dworze było z 15 stopni rano padał deszcz. Włączyłem nawiew (bez klimy) i zaczęło parować mocno, gdy włączam AC zaczyna schodzić, wyłączam AC i znowu paruje. Wygląda to tak, jakby był wilgotny układ lub filtr a przy włączeniu klimy nadmuch dostaje się z innego źródła - tam mi się wydaje i dlatego nie paruje. Zaglądne jeszcze do filtra może jest jakiś mokry lub zapchany albo wymienie.
ODPOWIEDZ