[XJ40] znikający nadmuch

Moderator: V12

marys
Posty: 61
Rejestracja: sob lis 20, 2010 12:48 pm

[XJ40] znikający nadmuch

Post autor: marys »

3,2 93r. Wymienione tranzystory mocy, sprawne wentylatory, hula na wszystkich biegach ale bardzo często zanika zasilanie i wyłączają się wentylatory razem z radiem. Trwa to od kilku do kilkunastu minut. Włączenie następuje czasem jeszcze w trakcie jazdy a czasem dopiero po dłuższym postoju (zawsze razem: radio i wentylatory).
Będę wdzięczny za pomoc, pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony czw sty 01, 1970 1:00 am przez marys, łącznie zmieniany 1 raz.
marys
Posty: 61
Rejestracja: sob lis 20, 2010 12:48 pm

Post autor: marys »

Dodatkowa informacja: Podczas wczorajszej, wieczornej jazdy padł nadmuch (i radio) po kilkunastu minutach, ale nie zgasły diody w panelu sterowania A/C i wentylacji. Czy może to świadczyć o wadzie przekażnika, a jeżeli tak to gdzie on jest? Pozdrawiam.
Jarek-Jerryjag
Posty: 2960
Rejestracja: sob lut 03, 2007 5:38 am

Post autor: Jarek-Jerryjag »

to wygląda na przekaźnik . on jest z prawej strony pod schowkiem ( w 1993 nie było poduszek tylko schowki na "rękawiczki" :pirat: . tam masz prawdopodobnie 3 przekaźniki czarne pudełka które zawierają po 4 wewnętrzne przekaźniki . ten co szukasz jest na żółtej podstawie "H".
spróbuj go otworzyć i sprawdz czy jeden z nich nie jest zaśniedziały na łączach . czy masz schemat swojego auta ? jest łatwiej znaleźć który przewód gdzie idzie.
marys
Posty: 61
Rejestracja: sob lis 20, 2010 12:48 pm

Post autor: marys »

Wypiąłem, otworzyłem, zobaczyłem: wszystkie 4 przekazniki ok. ale zimne luty trzeba było poprawić. Hula wentylacja i radio gra!!!
Dzięki Jarku za trafną diagnozę, pozdrawiam.
ODPOWIEDZ